Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről hozok el kutyát,...

Ha menhelyről hozok el kutyát, milyen óvintézkedéseket tegyek meg otthon, hogy a saját kutyák, macskák ne kapjanak el tőle semmit? Olyanokra gondoltam, hogy féregtelenítés, fürdetés, bolhaírtó csepp, stb.

Figyelt kérdés

Benti kutyus lesz. Nagyon örülnék minden tanácsnak, mert ő lesz az első befogadott kutyusunk. A menhelyen állítólag féreghajtózzák őket, szerintetek ebben mennyire bízhatok?

Milyen oltást kell kapnia, a menhelyen csak veszettség ellen oltották be, ha jól tudom, de meg fogom kapni az oltási könyvet is. Saját állatorvosunkhoz egyből elvigyem?



2012. dec. 14. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A menhely anélkül nem tudna működni, ha elsunnyognák az oltásokat, féregtelenítést stb... Teljesen egészséges a kutya, nyugi. Nekünk is van menhelyi kutyánk.
2012. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, vigyed kapásból. Nem írtad, hogy mennyi idős kutyus lesz. Ha már nem kölyök, akkor ha jól tudom évenkénti veszettség ellenit és kombit kell kapnia.

Biztos kap a menhelyen féreghajtót, de ez lutri. Az egyik kutyánkban abszolút nem volt, a másik meg nyáron éjjel-nappal szántotta a fenekével a kertet, úgy tele volt velük.

Szerintem majd a meglévő kutyának, macskának is kérjél majd féreghajtót.

2012. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem ideiglenes befogadóként az a tapasztalatom, hogy a menhelyi kutyák általában nagyon tartják magukat, hogy ne mutassanak gyengeséget, és amint a biztonságos stresszmentes környezetben megnyugszanak. kijön mindenféle nyavaja. Főleg kennelköhögés és hasmenés.

Úgyhogy én ideiglenes kutyánál mindig szoktam venni immunovetet, meg echinacea cseppet, meg egy kis aszkorbinsavat (c-vitamin) és az első két hétben mindegyik kutya kapja. Volt már, hogy megúsztuk, és csak az ideiglenes kutya köhögött, meg olyan is, hogy elkapta az enyém is, de az immunerősítésnek köszönhetően nagyon hamar gyógyult is a sajátom.

2012. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor féreghajtót azért kapnak, a sajátok is.

Utolsótól kérdezném, hogy kutya béres csepp jó azok helyett, amit felsoroltál? Abból (és macskáknak valóból is) van otthon, kúraszerűen szoktak kapni a saját kutyák, macskák is.

2012. dec. 14. 12:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, én azt nem próbáltam, de gondolom, hogy igen. Az echinaceat mondjuk amellé is ajánlanám, mert az kimondottan vírusölő hatású, nem csak immunerősítő. Így télen én a kutyámmal együtt lelkes fogyasztója vagyok.
2012. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 14. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya nincs beoltva, attól még a másik kutya nem fog tőle elkapni semmit. Akkor kaphatja el a másik kutya, ha az sincs beoltva. Megfordítva a dolgot, ha a régi kutyáidat nem oltattad, akkor akár egy oltott kutyátol is elkaphatnak olyan betegséget, mi a hordozóra nem hat, hiszen ő be van oltva ellene, de a kórokozókat ettől még terjesztheti. A féreghajtásban is biztos lehetsz, de miután magadhoz veszed, nem nagy dolog az összeset egyszerre féreghajtózni és akkor az már tuti! Úgyis 3 havonta kellene a sajátaidat is.
2012. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden évben oltatom őket kombináltan, mégis elkapták a kennelköhögést kevert vírussal. Negyven fokos láz, hányás, hasi fájdalom, asztmás légvétel. 2 hónap alatt gyógyultak meg. A menhelyi kiskutya 4 hónapos volt, oltási könyve szerint is megkapta az első 1-2 oltást, amit kölyköknek kell. Makkegészségesnek tűnt, kis köhögést leszámítva és néha asztmásan vette a levegőt, ezt leszámítva semmi baja nem volt! Az enyémek meg majdnem elpusztultak. Az egész bandát négyszer oltották végig antibiotikummal, a menhelyit is, hordozó révén.


Nem tudom, hogy előzhettem volna meg, igazából a kiskutya nem is volt beteg, csak hordozó!


De nem lebeszélni akarlak. (Amúgy telefonos kérdésemre utólag mondták meg, hogy kennelköhögés járvány van náluk, ami enyhe tünetekkel jár, de lehet hogy az enyémek valami kevert vírust kaptak el tőle.)

2012. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
# 8, ezt nem tudod megelőzni és ehhez nem kell menhelyi kutya. Az utcán is összeszedheti a többi kutyával való találkozás során. Idén nekem a kölyök kapta el, az idősebbiken nem jelentkeztek a tünetek. Ettől még egy harmadik kutyát az idősebb is lefertőzött volna, hiszen a vírus ugyan úgy benne volt, mint a kicsiben.
2012. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kennelköhögés ellen nem oltanak, legalábbis nem a kombinált oltással. Van azt hiszem oltás, de hatékonyabb egy ilyen orrba fújós vakcina. De amelyik kutya jár kutyaközösségbe, az tavasszal meg ősszel ugyanúgy elkapja, ahogy az ovisok az influenzát, ehhez nem kell menhelyes kutya.

Az viszont tény, hogy a menhelyes kutyáknál nagyon gyakori, hogy egy-két hét után, a megnyugvás, a környezetváltozás hatására általában előjön.

2012. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!