Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről hozok el kutyát,...

Ha menhelyről hozok el kutyát, milyen óvintézkedéseket tegyek meg otthon, hogy a saját kutyák, macskák ne kapjanak el tőle semmit? Olyanokra gondoltam, hogy féregtelenítés, fürdetés, bolhaírtó csepp, stb.

Figyelt kérdés

Benti kutyus lesz. Nagyon örülnék minden tanácsnak, mert ő lesz az első befogadott kutyusunk. A menhelyen állítólag féreghajtózzák őket, szerintetek ebben mennyire bízhatok?

Milyen oltást kell kapnia, a menhelyen csak veszettség ellen oltották be, ha jól tudom, de meg fogom kapni az oltási könyvet is. Saját állatorvosunkhoz egyből elvigyem?



2012. dec. 14. 10:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy séta közben esetleg elkapunk valamit, de ahol 50-100-200 kutya van összezárva, onnan garantáltan olyan turmix vírust és bacilusdömpinget fog kapni, ami ellen a kutyád kisebb eséllyel lesz immunis, mintha ő is ennyi kutya közt forogna nap mint nap. Ami a menhelyi kutyáknak csak egy kis enyhe kennelköhögés volt, az az én kutyáimnak életveszélyes betegséget jelentett.

Annakidején, amikor betegek lettek, utánanéztem és ráadásként azt találtam a neten, hogy a védőoltások sem adnak 100%-os védelmet.

Valami olyasmi történt a kutyáimmal, mint amikor az ember idegen országba utazik és rettenetesen beteg lesz egy olyan nyavalyától, amire az ott lakók teljesen immunisak és meg se kottyan nekik.

2012. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!