Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tanulni ahhoz hogy...

Mit kell tanulni ahhoz hogy állat (kutya) pszichológus vagy állatvédő vagy kutya tréner lehessek?

Figyelt kérdés
pl biosz meg ilyesmi

2012. dec. 14. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Állatvédő bárki lehet.

A pszichológushoz tanulhatsz biológiát, állatok felé menj.

Trénerhez nem tudom, hogy van e suli. Elmész egy kutyaiskolába, beiratkozol a kutyáddal, aztán ha ügyes leszel és nem fiatal, beállsz segítőnek, aki másokat oktat. Aztán alapíthatsz saját sulit, ha híres lesz, te is az leszel.

Nem néztem utána, ezeket magamtól írtam, tehát nem biztos, hogy pontosak.

2012. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Trénerhez vannak képzések, legalábbis halibitációs kutyakiképzőnek van OKJ tanfolyam. Kutya-pszichológus szerintem trénerbőr tudja magát legjobban kinőni, mert ugye egy kutya kiképzéséhez tudni kell a kutya lélektanát is, fel kell ismerni az adott egyed problémáit, stb.

Mivel zárójelbe írtad a kutyát: pszichológus pedig egyetemi képzés keretein belül lehetsz, de a humán pszichológia teljesen más, mint a többi állaté.

2012. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 14. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából megélni ezekből nem lehet. Az állatorvos at egyetlen, aki Magyarországon pénzt keres és állatokkal foglalkozik. (Kutya) etológiát tudsz tanulni, az egy biosz szak és utána etológia PhD, vagy pszichológia szak és utána összehasonlító viselkedéskutatás. De mindkét verzióval igazából csak akkor tudsz pénzt keresni, ha kutatóként dolgozol, az sem egy túl magas életszínvonal. Az állatvédők és a kutyaiskolai oktatók általában munka mellett hobbiból csinálják.
2012. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az állatvédőséghez semmi nem kell, csak pénz meg szabadidő. A többihez kutyázni kell tudni; az, hogy milyen végzettséged van mellé, igazából mellékes. Vannak mindenféle szakmai tanfolyamok, nyilván ezekből minél többet végzel el, annál jobb, de senki nem fogja nézni, hogy miről van papírod, amíg értesz hozzá. Szóval foglalkozz rengeteget kutyákkal, olvass, tanulj, ásd bele magad a témába, akkor jó lehetsz benne.
2012. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!