Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni nyers tojást a...

Lehet adni nyers tojást a kutyának?

Figyelt kérdés
Valahol ezt olvasom valahol meg hogy nem jó nekik akkor most mi az igaz?
2012. dec. 15. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán jó neki, mert:


"egy avidin nevű enzimet tartalmaz, ami csökkenti az egyik B vitamin-fajta felszívódását, ez bőr- és szőrproblémákhoz vezet. A nyers tojásnál még a szalmonella fertőzés is szóba jöhet."

2012. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat ki lehet vele kergetni a világból! :)
2012. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, én bőr- és szőrproblémák megoldására használom :) Pár hetente biztos kapnak, az én kutyámnak sima félhosszú szőre van, úgy csillog tőle, hogy öröm nézni, a kölcsönkutyánál meg elmulasztja a korpásodást, amire amúgy hajlamos.
2012. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kívül vagy belül alkalmazod? Úgy tudom, pl. embereknél ha nyers tojással mos hajat, akkor szép fényes lesz a haja és innen jött, hogy az állattal is nyers tojást kell etetni.

Egyébként konkrétan macskáknál olvastam ezt, kutyáknál is hasonlót, de ha tévedek, javítsatok ki.

2012. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én rá szoktam ütni a vacsijukra, köszönik szépen, ízlik nekik nagyon :)
2012. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az még nem győzött meg, hogy ízlik nekik, valaki azt mondja a krumplis tészta is köszöni ízlik a kutyájának :)
2012. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még a héját is odaadhatod neki, jól összetörve mivel mészet tartalmaz erősíti a kutyát.
2012. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az avidin valóban biotinhiányt okoz, de csak hosszú távú adagolás esetén.

ráadásul csak a fehérjében fordul elő, így minimális hőkezeléssel (annyira, hogy befehéredjen a fehérje) már nyugodtan etethető tojás akár naponta is. de heti egyszer nyers tojást is kaphatnak, ahogy írta valaki más is nagyon jót tesz a szőrzetnek.

2012. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk kifejezetten ajánlotta a tenyésztő is, szőrével (is) csodát tesz,kiállitási kutyáknak is adnak. És tényeg az összetört héja is remek kálcium-forrás.
2012. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazából tény, hogy tartalmaz avidin-t a fehérje a sárgája meg biotint szóval kb kiegyenlítik egymást, elsősorban kölyköknek nem ajánlott valamint hosszútávon gyakran adagolva, heti egy alkalomtól pl semmi baja nem lesz
2012. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!