Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom igazolni a kutya...

Hovarju kérdése:

Hogyan tudom igazolni a kutya tulajdonjogát?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a chip és az oltási könyv kevés. (a chiphez kaptam egy plasztik kártyát is a chip számával)

Labrador keverék. Törzskönyv és adás-vételi szerződés nincs.



2012. dec. 16. 21:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%
Az a csak és kizárólag örökbefogadási vagy ajándékozási szerződés 2013. jan. 01.-től érvényes!
2012. dec. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mint említettem, RÉGÓTA érvényes.

Jelenleg is folynak a levelezések a MEOE és egy jogászunk között, mert ez problémákat okoz. Természetesen ha elveszik a kutyád, megtalálják, egy fénykép alapján visszakapod, de hivatalos ügyeknél már akadályokba ütközhet az ember.

2012. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy ott fent , hogy hozhatnak olyan rendeletet amiről csak sejtésük sincs.

Ami kijött és érvényes rendelet lesz jan.1-től az több ponton támadható.

pl: kötelező 4 hónap fölötti kutyákban a chip.: kérdezem én oké de ha nincs valakinek sem ajándékozási szerz. sem ad-vét sem semmi akkor kié is a kutya? Ki teteti bele a chipet? Az állam? kit büntetnek?

lehozok egy almot megtartok egy kutyát, írjak magamnak ad - vételit?

At egész rendelet szinte támadható!

na ebből lesz még gubanc nem is kicsi...

2012. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Erre mondják: eszem, faxom eláll:)


No de a lényeg amit Red is írt, dolgoznak rajta, hogy ez megváltozzék, hiszen akkor a kutyák - sejtésem szerint - nagyobbik hányada "jogtalan tulajdon".

Hú ezt még leírni és gáz..........

2012. dec. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az ok , hogy dolgoznak de kíváncsi lennék, hogy min?...

A Meoe megállapodott jövőre nem sok beleszólása lesz a dolgokba! A világkiállítás után vajon hol lesznek majd?

2012. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha az oltási és a chip nem igazol tulajdonjogot, akkor nem tudnak megbüntetni póráz nélküli sétáltatásért, elmaradt oltásért sem??


Ezek IDIÓTÁK!!!

2012. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem nem :D

azért kíváncsi lennék , hány okos hozza ezeket a támadható rendeleteket!

Az utóbbi időben elég sokszor módosították a 64-es rendeletet , kíváncsi vagyok még hányszor fogják :D, sohasem lesz jó!

2012. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

az új rendeletben még ez is szerepel: (4) A tenyésztési hatóság a tenyésztõ szervezeti elismerésre irányuló eljárása során a következõ fajtacsoportok és fajták

esetében kéri ki az Országos Magyar Vadászkamara véleményét:


MÉGIS MIRŐL KÉRIK KI A VÉLEMÉNYT???

2012. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ha én irok egy ajándékozási szerződést mondjuk az édesanyámnak, akkor innentől az Ő kutyája lesz és esetleges szabálytalankodásom eredményeként (kutya szabadon póráz nélkül), Őt fogják megbüntetni?

Akkor is ha nem is volt jelen?

Ha én megírtam a szerződést, akkor új gazdája lesz a kutyának. Az már nem számít, hogy hozzám hogy került?

És mi van azzal a kutyával, akit befogadnak az utcáról? Neki már sosem lehet jogilag gazdája?

2012. dec. 17. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!