Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan-t vagy szukát ajánlotok...

Kan-t vagy szukát ajánlotok yorkshire terrierből? Melyikkel mennyi és mi a legnagyobb gond? El lehet valahogy valamennyire erülni őket?

Figyelt kérdés
szeretnék egy yorkshire terier- de még nemtudom hogy kant vagy szukát vegyek.. segítsetek légyszí és írhattok tapasztakatból is meg észrevételeket is ha nektek van yorkitok
2009. aug. 22. 21:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*terrier-t, tapasztalatból, kerülni bocsi a esetleges hibákért:)
2009. aug. 22. 21:15
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne vegyél yorkiet...
2009. aug. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Válassz másik fajtát, mert ez a fajta nagyon túl van tenyésztve. Ha nem akarod egész élete végéig kezeltetni valami bajával a kutyát(ami ugye rengeteg pénz).

Párommal mi is ilyet akartunk először, sokat olvastunk erről a fajtáról, véleményeket akiknek van, és nem volt nehéz döntenünk hogy NEM KELL ez a fajta kutya. Döntésünk egy Amerikai Staffordshire Terrier lett.

2009. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia

nekem nem yorkiem van hanem westiem.

Az igaz hogy a yorkie túl van tenyésztve...ezért csak is kizárólag tenyésztőtől érdemes yorkit venni.

Járj el kiállításokra,beszélgess tenyésztőkkel...aki rendes tenyésztő az nem fog érte szólni hogy mindig jársz beszélgetsz vele.stb.

Azt,hogy szukát vagy kant érdemes venni: nekem az a tapasztalatom itt a környéken lévő yorkie kutyákról,ami nem sok van,de ezek kizárólag tenyésztőtől: hogy a szuka kutya ragaszkodóbb mint a kan.Ebből nem tudom mi igaz mi nem,én ezt látom.

De azt tudnod kell mielőtt belevágsz egy yorkie tartásába,hogy mivel terrier nagyon makacs,önfejű.

Amikor elhozod az 1. perctől kezdve tanítani kell,hogy megtanulja te vagy a "falkavezér" nem pedig ő.

Ha ezt sikeresen megtanítod neki,vagyis a tudtára adod,semmi gond nem lesz vele.


De ha utána nézel,nagyon sok oldalon van MINI-EXTRAMINI Yorie ..ne innen vegyél kutyát...inkább adj ki érte 100-150 E forintot és várj rá inkább fél évet-évet de inkább legyen egy egészséges kutyád,mint egy ideggyenge..

2009. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsónak köszi a választ, első kettőnek meg annyit h nem erre a véleményekre voltam kiváncsi.. tudom hogy mitakarok és mitcsinálok... nemaz volt a kérdés hogy vegyek-e vagy ne.. de azért köszi minenkinek:)
2009. aug. 23. 12:37
 6/12 anonim ***** válasza:

sziaa!

nekem két szuka yorkiem van!

Mindkettő jó helyről és standart méret!

Meg vannak nevelve!ha jó helyről veszed akkor meg leszel elégedve:)

Persze ehhez az is kell,h mikor hozzád kerül már akkor el kell kezdeni a nevelését..NE csak dísznek vedd!

termetük ellenére igenis vérbeli terrierek...

Lehet őket szertni,de NEM kell babusgatni és akkor minden jó lesz!!

Nem olyan rossz fajta ez mint ahogy itt írják!!

Szólj ha kell segítség arrl h honnan érdemes venni!

Az pedig h szukát vagy kantt jobb neked kell eldöntened!

A fiú kutyák hajlamosak a falra pisilére stb.

a szukát pedig ha nem "ivartalanítod" akkor mindenféleképp le kell egyszer fialtatnod,h elkerüld a betegségeket!!

Nekem két szukám van!!

Mondom, ha bármi segítség kell szólj!!

És tényleg ne dőlj be a mini extra mini jelzőkkel ellátott kutyusoknak,mert azok NEM igazi yorkik..sok a betegségük és az idegállapotuk sem olyan mint amilyennek lennie kell!

Mindenféleképp standart méretet vegyél és akármilyen hülyén hangzik vigyél magaddal szerződést,h ha bármi is történik akkor adják vissza a pénzed...

2009. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

NEM KELL EGYSZER SEM FIALTATNI! A daganatos betegségek elkerülésének csakis egy módja van, mégpedig az ivartalanítás. Az ellésel ez nem elkerülhető. Ha nekem nem hiszel olvasd el ezt:

[link]

Vagy nézd meg ezeket:

[link]

2009. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem a doki mondta..mindegy..
2009. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert pénzéhes. Mondd meg neki, hogy kérdezze meg a saját kamarájától mit ajánlanak (az ő nyilatkozatukat linkeltem be).
2009. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
17:27-es tudnál nekem adni valamilyen elérhetőséget?
2009. aug. 24. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!