Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet idomítani/tanítan...

Kutyát lehet idomítani/tanítani könyv nélkül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 06:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
2 éves magyar vizsla szukáról van szó
2012. dec. 18. 06:30
 2/22 anonim ***** válasza:
persze, h lehet! mondjuk én 8 hetes kora óta tanítom a labradoromat de egész ügyesen megy neki minden. Be tudom hívni bármikor, csak akkor eszik amikor kiadom a parancsszót, ül, pacsi, piti, fekszik... stb. Szóval könyv nélkül mindent elértem nála amit akartam! Igaz, hogy pórázon néha néha húz és menne előre még ezt gyakoroljuk! erre adhatnát ok amúgy valami jó tippet
2012. dec. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül lehet tanítani őket könyv nélkül, bármit képesek gyorsan megtanulni főleg jutalomfalat ellenében. A húzást ha nagyobbak lesznek abbahagyják, egyébként meg ilyenkor rászól az ember és rövid pórázra veszi pár percre. Néhány ilyen alkalom után rájön magától is hogy ha húz akkor a szabadsága korlátozott lesz egy időre, így előbb-utóbb alkalmazkodik.
2012. dec. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Tud olvasni a kutyád? :)


Ha első kutyusról van szó, akkor azért nem árt utánaolvasnod a dolgoknak.

Ismerek több jól nevelt ebet, akiket "könyv nélkül" tanítottak, de kutyája válogatja, vannak nehezebben kezelhető példányok is, és olyankor nem árt pár jó tanács.

2012. dec. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
májusban került hozzám, de nyáron alig voltam itthon, most ugye suliba járok, korán sötétedik, tavasszal szeretném elkezdeni tanítani, 2 éves koráig a tenyésztőjénél volt és nem tanították
2012. dec. 18. 07:04
 6/22 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet!

Ez olyan mint a gyereknevelés. Ahhoz sem kell könyv, mégis egy csomóan használnak..

2012. dec. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Persze,csakis úgy,mivel a kutyák MÉG nem tudnak olvasni,sem végigülni figyelmesen a 45 perces órákat.
2012. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem számít,hogy két éves.Lehet és kell is tanítani,ha nincs tapasztalatod a tanításban vidd el suliba.Megér pár ezer forintot,2-3 alkalom után látni fogod milyen sokat számít.Ott teljesen másképpen dolgozik a kutya mintha egyedül gyakorolsz vele.legalábbis az enyém ilyen.
2012. dec. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Neten van fenn egy csomó jó tipp, ha első kutyusod, vagy ha nehéz vele
2012. dec. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
73%

Idomítás helyett a megfelelőszó a képzés.


Képzésközben nem árt ha néhány szakkönyvet is elolvasol.

Természetesen jobb ha vizuálisan is látod, hogy valamilyen feladatot miképp taníts meg a kutyának.


Nem mindenki egyformán tanítja például az egyszerű leültetést sem. Ki kell választani az egyszerű és hathatós megoldást.

2012. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!