Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta, ami...

Melyik az a kutyafajta, ami közepes termetű, jó házőrző, de gyerekekkel is lehet, könnyű a szőrápolása és nem nehéz idomítani?

Figyelt kérdés
Sokáig kerestem az ideális kutyafajtámat, de nem lett meg. Majdnem az óangol juhászkutya mellett döntöttem, de annak sok a macera a szőrével. Kérlek segítsetek! Köszönöm!

2012. nov. 11. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a boxert ajánlom, nagyon család centrikus. Rövid szőrét könnyű tisztán tartani, heti 2x elég átfésülni. A gyerekeket imádja, házat jól őrzi (legalábbis a miénk nagyon védi a területét). Szereti és igényli a hosszú sétákat, és imád játszani.
2012. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kerdesre valaszolok, de engem is pont egy ilyen kutya erdekelne. Nalunk 5 ev mulva lesz esedekes kabe a kutyavasarlas, de mar keresem en is. A multkor talaltam is egy fajtat, de most nem jut eszembe. Olyan, mint a labrador, csak kisebb, de nem ugrik be a neve.
2012. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
shar-pei. Redőit tisztítani kell,de szőrápolása egyszerű. Családdal szeretetteli,idegenekkel bizalmatlan.
2012. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval, a boxer ideális lenne a fenti elvárásokhoz.
2012. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Német juhász, közepes termetű, jó házőrző, gyerekekkel is lehet. Ha nem hosszú szőrű akkor a szőrével sincs sok probléma. És az egyik legkönnyebben kezelhető kutya. Kölyökkorában nagyon fogékonyan tanul. Csak ajánlani tudom nekünk is 3 van.
2012. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
stafford jó házörző,rövid szőrű és szereti a gyerekeket.
2012. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Német juhászt nem választanék gyerek mellé, tudom, hogy sok embernek csodakutya. De nem véletlenül használják őket rendőrkutyának, mert őket a legkönnyebb rávenni, hogy emberre támadjon. Persze minden nevelés kérdése, de egy német juhász nem a legtürelmesebb kutya. A legtöbb harapást a német juhászok, és keverékeik produkálják országosan. Azt kell mondjam erősebb nevelést igényelnek, mint egy amstaff. A boxer jó lenne gyerek mellé, igazi mókamester. De bármilyen kutyát válasszatok is, nagyon figyeljetek rá, hogy gyerekkel nem hagyjátok felügyelet nélkül, és rendesen megnevelitek, esetleg kutyaiskolába is viszitek. Mert minden kutya önálló egyéniség, és eltérhet a fajtajellegtől!
2012. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami kisebb fajta is szóbajöhet, akkor a mudit ajánlom, akár fajtamentőktől is, mert az ideiglenesük leteszteli más kutyákra, állatokra, különféle ingerekre és gyerekekre is. A mudik nagyon éberek, fizikailag meg egy nagyobb kutya sem lenne képes megállítani egy betörőt sajnos... Kis termetüknél fogva a gyerekek is könnyen tudják sétáltatni, nem dönti fel őket. Törzskönyvvel is nagyon olcsó fajta. Nagyon tanulékony, értelmes. A szőrének még árt is a túl gyakori ápolás, csak vedlési időszakban kell hetente átfésülni. Ajánlom a Furminátort.
2012. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Labrador, boxer , németjuhász, rottweiler,
2016. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!