Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar-pei-puli keverék. Vajon...

Shar-pei-puli keverék. Vajon milyen lesz a természete?

Figyelt kérdés

Napokban kapunk egy ilyen kis keveréket. Érdekelne a véleményetek, milyen természete lesz vajon?

Most nem olyanokra vagyok kiváncsi, hogy amilyennek nevelem, hanem aki ezt a két fajtát ismeri, annak a véleménye, tapasztalata érdekelne.


2012. dec. 18. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
nagyon nagy a valószínűsége, hogy elég antiszoc. Mindkét fajta eléggé egygazdás.
2012. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Valamilyen. Gondolom a puli is, a shar-pei is szaporítós, vagy sufniban csak úgy születtek, tehát eleve az ő természetükre sincs garancia, a kölykökére meg végképp. De ha véletlenül mindkettő hozza a fajtajelleget, és örökíti is, akkor se lehet tudni, a kettő között bármi lehet.

De azért megnéznék majd róla egy fotót felnőttkorában, érdekes egy párosítás :DDD

2012. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2012. dec. 18. 11:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Hú, durva lesz :D
2012. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Házőrzőnek gondoltam, nem szobakutyának:) Gondolom, arra a célra megfelel.:)
2012. dec. 18. 12:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát jelezni gondolom fog, de azért arra se vegyél mérget. És hogy megijedni nem fognak tőle, az meg 100%, kicsi is, szőrös is, nem elrettentő.
2012. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Életveszély :D A puli egy terelőkutya, természetéből adódóan "csipked". Ez azt jelenti, hogy néha finoman, néha nem olyan finoman belecsíp bárkibe, aki nem hagyja magát "terelni". Erről rögtön le kell szoktatni, mert nagyon el tud durvulni. Nálad ez fokozottan veszélyes lehet, az állkapocs felépítése miatt. Mindkettő elég konok fajta, a puli azonban nagyon jól, könnyen és gyorsan tanítható, szóval reménykedjél, hogy a természetét onnan örökölte, mert akkor egy fokkal könnyebb lesz a helyzeted. Nekem argentin dogom van, de még én sem vállalnám be ezt a kutyust :)
2012. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm szépen, azt hiszem, én is átgondolom még ezek alapján. Sok gyerek jár hozzánk, nem akarok bajt senkinek.
2012. dec. 19. 09:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő neveléssel és foglalkoztatással minden kutya normális a gyerekekkel, ne hagyd magad elijeszteni, csak akkor, ha ezeket amúgy is tervezted elhanyagolni, de akkor meg úgy általában a kutyatartást felejtsd el.
2012. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Drága Akumi!

Nem ez lenne az első kutyám, de se pulim, se shar-pei kutyám nem volt.

Alapvetően én rettegek a kutyáktól, így skótjuhászom volt, benne megbíztam 100%-íg!/ők is csípkednek, mint minden pásztorkutya.:)/

Sajnos elhunyt a drágám, egyik pillanatról a másikra.

Őt egy szaporítótól mentettem anno, még 5 éves sem volt, és itthagyott minket. Reggel még vidáman rohangált, délután elfeküdt, és fél óra múlva meg is halt.

Ismerve az előéletét, és azt, hogy bármivel és bármennyivel etettem, állandóan csontsovány volt, csoda, hogy ennyit élt szegénykém, de imádtuk.

Viszont:üres az udvar nélküle.

Ezt a keverék kutyust hirdették az itteni apróhirdetési oldalon, gondoltam, rákérdezek, kb. mire is számíthatok.

Viszont nem MEREM így elhozni.

Nem a foglalkozással van a gond, hanem az én rettegésemmel, no meg a gyerekeket is féltem, iskola van az utcánkban, naponta többszáz gyerek járkál a ház előtt ide-oda, semmi szükségem arra, hogy bárkinek baja legyen.

Megkötni meg természetesen nem vagyok hajlandó.

Ennyi a történet, majd keresgélek mást, nagyon sok örökbe fogadható kutya van, sajnos.

2012. dec. 19. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!