Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász-labrador keverékn...

Német juhász-labrador keveréknek 8 hetesen felsorolná valaki, hogy mi az, amit tudok enni adni? A-tol Cettig. Pl. Parizel, krumpli, banán, száraz táp, konzerv, tej stb.

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:
A narancsot pl. erősen szereti... : )
2012. dec. 18. 11:51
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Legalább középkategóriás száraztáp (pl. Brit Premium, Bosch, Josera), életkorának és felnőttkori méretének megfelelően, a többit felejtsd el.
2012. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Az internet tele van a kutya helyes táplálásával foglalkozó oldalakkal. Talán keresgélni kellene kicsit, de itt a kérdések között is átrágtuk már milliószor ezt a témát. Úgyhogy olvasgass sokat. Amiket itt írtál, főként a narancs, tej, krumpli, konzerv, parizer felejtős.
2012. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
A legjobb az lenne, ha vennél neki tápot, ha van rá módod, akkor minimum egy középkategóriásat, abban benne van minden, ami kell neki. Házilag is állíthatsz neki össze, de akkor figyelni kell különböző vitaminokra, szerintem kölyöknek a legjobb a táp, hacsak nem tudsz tökéletes menüt házilag összeállítani.
2012. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

A legjobb, ha nyers hússal (minimális csonttal) és zöldséggel eteted, de azért ennek alaposan utána kell olvasni, hogy minden stimmeljen.

Ha ez nem megy, akkor legalább középkategóriás kölyöktáp, lehetőleg nagytestű kutyának való.

Parizer jutalomfalatnak oké, tápláléknak nem, krumplit egyáltalán nem hasznosítja a kutya, diétás tápokba szokták tenni pont azért mert a pocakja tele lesz vele, de nem tudja feldolgozni. Tejet sem nagyon kéne adni.


Mondjuk a mandarint az én kutyám is imádja, azt szoktam neki adni.

2012. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tehéntejben nagyon sok laktóz van, nem tudja lebontani a szervezete, csak f.sik tőle. (Ez azért sem jó, mert akkor hiába jó a többi kaja akár, amit kap, de a f.sás miatt abból sem tud rendesen felszívódni a tápanyag...)

Szóval a tehéntej felejtős.


A parizel tiszta műanyag meg víz, tényleg csak jutalomfalatnak jó.


A krumplit, ahogy írták, nem tudja megemészteni.


A banánról nem tudom, jót tesze-e neki, sok benne a gyümölcscukor, nem hiszem, hogy annyira jó ötlet lenne belevenni az étrendjébe...


A narancs/mandarin detto. Néha 1-1 gerezd nem katasztrófa, de ne felejtsd el, hogy az ő emésztésük egészen más, mint a mienk...


A konzerv néha mehet, hogy kicsit lazítsa a székletét, de tudni kell róla, hogy a 70%-a kb. víz... és ebben is elég sok olyan dolgot szoktak rakni, ami nem biztos, hogy kell egy kölyök szervezetének...


Száraz tápok: A felsoroltak mellett én még ajánlom az Acanát és a Happy dog puppyt majd juniort is...

Mivel elég nagytestű a kutyád, fontos, hogy legalább 6-8-12 hónapos koráig minél jobb minőségű tápot kapjon!

Később válthatsz olcsóbbat is.

ha nagyon nincs erre pénzed, akkor a legjobb 333 ft/kg-ért az Aldiban kapható Romeo. Egész tisztességes a beltartalma.

Amit ne kapjon a száraz tápok közül:

-Darling

-Chappi

-Pedigree

- egyéb "Tescos" tápok.


[link]


Itt böngészhetsz még... amúgy ha neten rendeled, mindig olcsóbb a táp...

Ajánlom az Acanashop.hu-t, nem csak Acanát vehetsz náluk, és ingyenes a kiszállítás, + hamar kapsz klubkedvezményt is.



Amit ne adj:

- csoki (elsősorban a kakaó miatt, ez halálos méreg nekik, de a cukor sem tesz jót neki)

- cukor

- túl sós, fűszeres ételek

- szénhidrátokat nagyon mértékkel - kenyér, tészta felejtős, pláne, amíg növésben van!

- szőlő - bele is halhat.

- nyersen disznóhúst SOHA ne adj neki. (csontot se.) álveszettséget kaphat tőle, amire nincs gyógymód, halálos. nem éri meg a kockázatot.

- ha disznó/marhacsontot adsz neki, 2-3 órán át forrald, hogy ezek a baktériumok tutira elpusztuljanak. (de ne kapjon túl sokat, mert székrekedése lesz tőle, ha gyakran eszik csontot.)

- szárnyas csontját csak nyersen (ez így puhább), és a csöves csontokat TILOS adni neki, átszúrja a beleit, mert szilánkosan törik.


Tudom, minden falusi paraszt odaadja, de nem is siratják úgy meg, ha Buksi csak 2-3 évet él.

(Olyan is van, hogy 15 évet, de már megint - megéri kockáztatni?...)



Ami még nagyon fontos:

kaja után 1-2 óra (de 1 óra szigorúan!) pihenő.

Nincs játék, nincs séta, nincs ugrálás - csak amennyit magától mozog.

nagyon könnyen kaphatnak különben - pláne a nagytestűek - gyomorcsavarodást.

Akkor pedig órákon múlik az élete, és ha egyáltalán sikeres a műtét, többszázezer forint, de még a gyógyulás során is léphetnek fel komplikációk, és még akkor is meghalhat...



És még egy fontos:

Ne engedd, hogy darazsakat kergessen...

Én mindig jót szórakoztam, hogy a kutyám elkapja őket, amíg egy barátom rám nem szólt, hogy megőrültem-e... az ő kutyája 6 hónaposan belehalt ebbe...

Szóval ez sem jó buli.:(



Na, kb. ennyi.:)


meg persze figyelj oda, hogy ne egyen meg semmit.

Mindjárt itt a fogzás, 6 hónapos koráig mindig legyen mit rágcsálnia...

A plüss játékok szerintem sz.rt sem érnek, lehet, hogy egy csivava nem tudja szétszedni, egy 10 kiló feletti kutyának viszont 1 óránál egyik sem tart tovább - pénzkidobás az egész. (kivéve ha csak akkor veszed elő, ha játszotok vele, és amúgy elzárod előle...)


Szóval masszív gumilabdát, teniszlabdát (ez sem túl hosszú életű), vastag kötelet, ilyesmiket érdemes beszerezni.:)



Cuki lehet amúgy, külön-külön is imádom a németjucit meg a labit, hát még így egybegyúrva!:D


Jó kutyázást, remélem, elég részletes voltam!:D

2012. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, annyi kiegészítéssel, hogy már most ilyen kezdeti időszakban érdemes átgondolni, hogy a következő 10-15 évben hogy is gondoljátok az etetést. Ezt úgy értem, hogy esetleg "házi maradék" is szóba kerülhet, vagy külön főztök neki, mert ha igen akkor már most kaphat pl. gyenge levest ( fűszer szegény )és az abban főtt mindent.
2012. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!