Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retriever vagy...

Labrador retriever vagy Szibériai Husky?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb családi kedvenc? Melyik tanítható könnyebben, melyik hűségesebb...stb?

2012. dec. 14. 11:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És melyiknek van kevesebb betegsége?
2012. dec. 14. 11:21
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én a huskyra szavazok. :) A labradorral kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de a huskyról eltudom mondani, hogy kitűnő társ :)
2012. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Labrador retriever, és ezt husky gazdiként mondom. A huskynak nagyon különleges jelleme van, nagyon önfejű, akaratos, makacs, mindemellett egy tündérbogár, de nem ajnálanám akárkinek. Nagyon nagy a mozgásigénye, és ezt ne úgy értsd, hogy egy óra parkban szaladgálással le tudod fárasztani, hanem pl. naponta kutyával biciklizés. 15-20 km-t 2-3 pihenővel gond nélkül lefut. Ha nem fárasztod, szökik és rombol, megkeseríti az életeteket. Mindemellett nagyon határozott nevelést igényel, meg kell neki folyton mutatni, hogy ki a főnök, különben várhatod, hogy behívható legyen. A husky egy komoly munkakutya, akit tényleg csak a kutyások 1 %-ának ajánlanék. Javaslom, olvasd el ezt a kérdést, husky gazdik írnak benne: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3745257-van-e..


A labradornak is van mozgásigénye, de ésszerű kereteken belül, tehét őt azért ki lehet fárasztani 1-2 óra parkban szaladgálással. Könnyű tanítani, nagyon gyerek-és családbarát. Ezt javasolnám egy jó kennelből.


Egyébként mindkettő ugyanannyira hűséges: amennyire a gazda azzá teszi.

2012. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

A husky mindenképpen nehezebb eset. Makacsabb jóval mint egy labi.


Minden kutya kitünő családi kedvenc lehet egyébként a pitbultól a yorkiig csak megfelelően kell bánni velük. Ha nincs velük rendszeresen és megfelelően foglalkozva, akkor meg mindegyikből lehet szörnyeteg aki megkereseríti az életed :)

2012. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fannybaba8 ***** válasza:
47%

Szia. Én a Labradort ajánlom...Igaz nekem Huskym van.:) De ők nem valók bárkinek. Első kutya lenne?

A Husky nagyon makacs, önfejű és néha akaratos. Habár igen akaratos jó családi kutya. De csak olyan családba ahol sokat mozognak és napi szinten órákat vinnék sétálni, nagyon jó túra kutya. Nehezebb őket tanítani mint a Labradorokat sok időt vesz igénybe és csak addig figyel amíg ő akar. Nagyon hűséges kutya. Betegség.: Rossz alomból retina rendellenesség.., Csípő-ízületi diszplázia (Fajta betegség). Ritkán ugatnak inkább vonyítanak. Nagyon erős, izmos kutya.Vastag szőrzete van így a meleget rosszul viseli...

A Labrador.:

Mivel ez a fajta a világon mindenhol ismert ezért arra lehet következtetni hogy nagyon jó családi kutyák. Nagyon szeretik a hasukat és a vizet.:) Nagyon boldog, gyönyörű, erős kutyák. Színe.: Fekete. Sárga és csokoládé barna.Régen halászatra használták.Nagyon sportos kutya. Jó apportozó, agilityző,úszó, túrázó. A sportos természete mellett szeret lazítani és a kandalló előtt aludni. Mentő, vakvezető kutyaként ma is dolgozik. Mint minden fajtának a Labradornak s megvannak a rossz oldalai. Ha unatkozik iszonyat nagy felfordulást képes csinálni.. Ezek azok a kutyák akik nagyon sokáig benne vannak a kölyökkorban.: 2-3 éves korukig. Sajnos hajlamos a könyök, csípőbántalmakra..A továbbtenyésztésre szánt Labradorok ízületei egy külön, előre meghatározott programnak megfelelően kell előzetesen megvizsgáltatni. A szemeket is alaposan ki kell vizsgáltatni és lehetőség szerint kiszűrni a örökletes retinasorvadás és szürke hályog veszélyét. A legnagyobb probléma mégis az elhízás jelenti.Nagyon könnyen motiválható kutya. Imád tanulni, nagyon hűséges kutya imádja a családot.!

2012. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Akkor majd szólok a huskymnak, hogy jobb ha megtudja, hogy ő nem könnyen motiválható, úgyhogy ne tanuljon már ilyen könnyen:D Viccet félretéve, megfelelő motivációval a husky IMÁD tanulni. Kis majmom meglátja a kezemben a klikkert, már felpörög. Mindettől függetlenül fenntartom a korábbi válaszomat.
2012. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a labrador. Biztosan könyebben tanítható, mint egy husky. De egyébként nem szeretem a labradorokat (nem írom le, miért, nem szeretnék összetűzésbe keveredni a labrador-rajongókkal), úgyhogy a huskyra szavazok. Ha nem is olyan könnyű tanítani, elbűvölű kutyus és hűséges társ.:)
2012. dec. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kérdéseidet olvasva egyértelműen a Labrador való inkább neked.
2012. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem a labrador!Nekem is van egy Labradorom es nagyon huseges!:)
2012. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2012. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!