Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért van az, hogy leviszem a...

Mért van az, hogy leviszem a kutyát sétálni és "eredmény" is van, de ha felmegyünk kb.10 perc múlva a lakásba is lerakja a csomagot?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Keveset vagytok lent...

Kell legalább 1 óra amíg szagokat gyüjt területet jelöl meg wc zik...

2009. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na, azt a 10 percet még az utcán kell töltenetek. Nekem már nincs kutyám,de ha lent sétálni,akkor nem én rángattam,hanem hagytam,hogy szagolgassa,keresse a helyeket,amiket ő tartott megfelelőnek. Legalább 1 óra,mire elvégzi a dolgát.Ha sokat eszik,akkor sokat is fog kakálni.Meg kell várnod,amíg ő mondja,hogy OK mehetünk haza.
2009. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az elsőnek, de ha lány kutya, akkor az nem jelölgeti a területét,

és nekem egy tapasztalt kutyagazda mondta, hogy rövid sétákra kell tanitani, mert lehet, h most nyáron jó idő van, de majd télen, amikor rossz idő lesz, meg kell tanulnia a kutyának, hogy mihamarabb végezze el a dolgát, szóval rövid, de gyakoribb séták!

2009. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lány kutya is jelölhet, csak náluk nem olyan látványos a dolog, mint a kanoknál. Tudom, mert az idősebb szukám is ilyen, de hallottam több hasonlóról az ismerőseimtől.


Ami a kérdést illeti: lehet ez egy reflex is, próbálj meg hosszabb idő lent tölteni vele.

2009. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húúúú, most kapni fogok megint, de akkor is leírom!

Következetesség!

Minden nap ugyanakkor, ugyanarra járjatok sétálni.

Amikor lent elvégzi a dolgát, jutalmazd, simizd, adj neki jutifalatot, örüljél!Minnél látványosabb, annál jobb.

Fenn viszont, ha letette, szidd meg nagyon alaposan, hogy tudja, rosszat tesz, de ne csak egy ejnye-bejnye legyen!

Hamar rájön, hogy a séta, meg a dolog végzés tulajdonképpen ősszetartozik és milyen jó is neki, míg fenn csak kikap érte.

Üdv.

2009. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Nem írtad, mennyi idős, milyen fajta kutyusod van.

2009. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kutyusom még kicsi,9 hetes tacsi keverék kan kutyus. Viszonylag gyakran viszem le kb. 2 óránként ugyanarra a helyre. Épp ezért nem értem, hogy miért csinálja. Majd egy kicsivel több időt leszünk lent.
2009. aug. 23. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ó, akkor még nagyon kicsi, elvileg le sem szabadna még vinned, még nincsen meg az összes oltása.

Így már érthető, hogy nem bírja ki a séták közti időt.

Türelem, még 1 hónap legalább, de jó úton haladtok!

Tartsd be mindenképpen a jutalom-szidás elvet, és akkor hamar megszokja, hogy csak lenn szabad.

Balesetek, pláne ilyen kicsi kutyánál azomban még sokáíg elő fognak fordulni.

Erre jelölj ki a lakásban egy helyet, teríts le pelust, vagy újságpapírt, és csak ott végezhesse a dolgát.

Azért fenn ne dícsérd meg, de ne is szídd.

Üdv.

2009. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A jutalmazással azt is elérheted, hogy az első dolga kirakni a csomagokat és elég neki egy 10 perc is. De még nagyon kicsi, úgyhogy hajrá úgyis blejön.


Én 3-4X viszem le a kutyámat, ebből a reggeli és a délutáni séta fél óránál nem több, este viszont több mint 2 órát lenn vagyunk, hétvégén meg ugye napokat vann kinn velem, mindenfelé.

Van "játszótér" és van "wc". Mindig a "wc" felé kezdem a sétát, és amikor onnan tovább megyünk és nem hazafelé udja, hogy ma hosszú séta van. A kutyák zeretik a megszokott dolgokat, és a rítusokat, alakítsd ki neki a napirendet, és nagyon háás lesz, ha mindig zekhez tartod magad. :)

2009. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!