Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kint tartják a kutyát!...

Akik kint tartják a kutyát! Hogy oldjátok meg a téli fürdetést?

Figyelt kérdés
Spani baromira erős szaga van.. de kinti kutya.. nincs bejárása a lakásba!

2012. dec. 18. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk foxink van (keverék). Apukám régebben csinált egy méhkaptárat dupla fallal, a két réteg között hungarocell szigeteléssel, dupla tetővel, hamar kipusztultak belőle a méhek, mikor meglett a kutya, és kiderül, hogy megtartjuk (nagymamámékhoz lett volna, de itt ragadt) kellett egy ház neki.A kaptár meg akkor már régóta üresen állt, apukám vágott rajta egy bejáratot, így egy nagy kutya ház, felnyitható a teteje, van. Volt egy darab padlószőnyege Kb 2x2 méter)amit állandóan hurcolászott az udvaron, tavaly télen az volt behajtogatva, már amikor nem rángatta ki, most szalma van alatta, és belefészkeli magát.Biztos nem fázik ezek a fajta kutyák amúgy is szeretik eldúrni magukat a szalmába.
2012. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bár nincs kinti kutyám, de az biztos, hogy kint nem fogod tudni megfürdetni. És fürdés után egy napot bent is kéne tartani, amíg teljesen megszárad.

Elvihetnéd kutyakozmetikába, de gondolom, ha kint tartod, ez szóba se jöhet.

2012. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha fürdetni kell, akkor megoldjuk, hogy utána még legalább fél napig bent maradjon a kutya, amíg teljesen meg nem szárad, de átdörgöljük törölközőkkel, végszükség esetén pedig a hajszárító is előkerül.
2012. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fürdetem, csak fésülöm. Azt viszont rendszeresen. Ti szoktátok fésülni? Nem szabad hagyni, hogy gubancos, csomós legyen a szőre, mert az valóban bebüdösödik. Egészséges kutya nem szokott kifejezetten büdös lenni, hacsak bele nem fetreng valami dögbe. Amúgy létezik száraz sampon, amivel be lehet szórni, majd kifésülni, de ez csak minimálisan tisztít, viszont legalább illatosít.
2012. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha nem tudod legalább este vagy addig benn tartani amíg megszárad akkor vannak száraz samponok meg habok amik kitisztítják a szőrt max agy kis kondicionálót vagy kutyáknak való szagelnyomó parfümöt használsz utána az jó illatot is ad.
2012. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem szoktam fürdetni télen a kutyákat, csak nyáron. Hetente egyszer megfésülöm őket, és nem lesznek büdösek.

Nyáron pedig slaggal levizezem őket, imádják. Nyáron van, hogy naponta, ha nagyon meleg van.

2012. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jajj, hoppá...most olvasom,hogy nem fűtését, hanem fürdetését, én voltam az első :D :D! Ez esetben a válaszomat tekintsd semmisnek :D! Fűtését olvastam XD
2012. dec. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy ilyen hosszú szőrű, viszonylag kényes szőrű kutya ezért nem való csak kintre, mert becsomósodik és büdös lesz. Nem szoktátok fésülni-ápolni?? :O

Simán meg lehet fürdetni: berakod a fürdő kádba, megfürdeted, megtörölgeted, hajszárítóval megszárítod, megfésülöd, aztán kap fincsi vacsit és másnap reggelig bent marad az előszobában/nappaliban/stb. Utána Te pedig szépen kitakarítod a fürdő kádat és a fürdőszobát :)

Vagy...jó pénzért beadod egy kozmetikába, ahol megfésülik, megfürdetik, teljesen megszárítják, aztán haza viheted...ahol a szutykos időben ismét hamarosan koszos-büdös lesz :D

2012. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De fésülöm hetente 2× csak már szerintem a faggyútól büdös.. meg jár át velünk az állatokhoz szóval disznók, csirkék lovak mellet.. :D
2012. dec. 19. 18:18
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Értem :)

Akkor is lásd az előző válaszomat :)

2012. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!