Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van cavaliere segitene...

Akinek van cavaliere segitene nekem? Nemrég kaptam őt és bent tartom, de semmiképp nem akar az ujságra piszkitani :/ meg is szidtam már hogy nem szabad, de valahogy mindig a szőnyeget veszi célba, az ujságnak még csak a közelébe se megy.

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen... a szőnyeget fel kell szedni, a kiskutyák automatice rámennek.
2012. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kell figyelni, evés, nagyobb ivás után különösen. És ha látod, hogy célba veszi a szőnyeget, azonnal el kell téríteni onnan a kijelölt hely felé. Ha mégis rossz helyre végezte a dolgát, mehet egy kis dorgálás, de csak ha rajtakapod. Utólag soha nem büntetünk! Ha a kijelölt helyen végez, mindig dicséret, akár jutifali is mennyen! Ha fel tudod venni a szőnyeget, az is jó, de kellenek szabályok a kiskutyának, így én jobbnak gondolom, ha marad a szőnyeg.

Az még egy jó megoldás lehet, hogy ráfújsz a szőnyegre valami parfümöt. Ennek a szagát nem szeretik a kutyák, elrettentőbb lesz számára az a terület. És javaslom, hogy ha már az alom mellett döntöttél, akkor ne újság papír legyen, hanem rendes kutya pelenka.

2012. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már 1000x le lett írva: kutyának nem csinálunk almot, pelenkát, hanem amikor már lehet vinni sétálni (orvos megmondja mikor) naponta többször kiviszed a szabadba. Előbb utóbb szobatiszta lesz, de ahhoz türelem és sok-sok séta kell.
2012. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És addig egy-másfél hónapig oda végzi a dolgát, ahová akarja a kutya, ugye? A mostani kutyámnál én is használtam pelenkát, mert nem vihettem közterületre még 4 hétig, kert pedig nem volt. Kellett a pelenka, bár én tudtam, hogyan kell róla leszoktatni a kutyát, így jó, ha 2 baleset volt az átállás alatt.
2012. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, a kutyatartás már csak ilyen.... Igen takarítani kell, de nem kell utána leszoktatni a pelenkáról/alomról/újságról....
2012. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De nem nehéz leszoktatni, ha tudod a módját! Nekem kb. 1 hét alatt sikerült és mint írtam, jó ha 2 baleset történt csak. Egyáltalán nem vagyok pelenka párti, soha sem javasolnám olyanoknak, akik tudják vinni kertbe a kutyát, de az, hogy 1 hónapon át akárhova üríthet a kutya a lakásban, az nem normális.

Tudom, miért nem javasolt a pelenka, mert a kutya megszokja, hogy a lakásban is üríthet, de ha csak közterületre lehetne vinni a kölyköt, oda pedig tilos, vagyis marad a lakás, a kutya így is-úgy is a lakásban ürít. És akkor még mindig jobb ha van egy szabály. Nálam pont ez volt a helyzet.

2012. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. dec. 22. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!