Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a saját kutya megharapott...

Ha a saját kutya megharapott egy családtagot, úgy hogy kórházba kerül, akkor mi a teendő a kutyával hivatalosan?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok hivatalosan jelentik a körzeti tiszti állatorvosnak, aki kijön ellenőrizni a kutya oltási könyvét. (Ha nincs rendben, az január 1 óta százezres büntetést von maga után)

Ha nincs rendben az oltási könyv, akkor a kutyát 2 hétre megfigyelés alá vonják, ha bármi gyanus, akkor a megharapott ember megkapja a veszettség elleni oltásokat.

A sérülés mértékétől függően a tisztiorvos feljelentést tesz a rendőrségen (vagy nem) veszélyeztetés miatt a kutya gazdája ellen. A kutya sorsa tesztektől függ, ahol megvizsgálják, hogy miért harapott.

2009. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Anyámék kutyája pár évvel ezelött megharapta a kisfiam, úgy h kórházba kellett menni, és meg kellet műteni a fülét. Az eljárás a következő volt, be kellett menni a kerületi ÁNTSZ-hez jelenteni a kutyaharapást, és azt h nem volt oltva a kutya, majd kiment anyámékhoz a kerületi állatorvos, elenőrizte a kutyát, majd két hét múlva megint kiment, és akkor beoltotta a kutyát. Nálunk hivatalból nem történt feljelentés.

Nem hivatalosan az a kutya amelyik a indokolatlanul megharap valakit az nem kutya.... azt el kell altatni. az anyámék ezt nem tették meg a kutyájukkal, és már fateromra is többször ráfogott, elöbb utóbb baj lesz vele, nem egy stabil idegrendszerű jószágról van szó. de hiába jár a szám.

2009. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én első


Január 1-én változott a törvényi szabályozás.

2009. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.És mi van akkor ha az ember nem jelenti az ANTSZ-nek?vagy azt a kórház jelenti?
2009. aug. 23. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a a harapás egyértelmű sérülés, azt a kórház jelenti az ÁNTSZ-nek, hivatalból köteles rá. De hogy az ügy tovább megy-e, az a sértett fél dolga.

Amikor engem harapott meg egy kutya, a kezembe nyomtak egy papírt, és NEKEM kellett volna másnap becsattogni az önkormányzathoz a frissen varrott (másfél órás műtét) kezemmel... no comment...

A ti döntésetek, hogy akarjátok-e a kutyát megfigyelés alá vonni (elindítjátok-e az ügyet). Nem tudom merre laktok, de az a megfigyelés abból fog állni, hogy a szerencsétlen kutyát be*kúrják az illetékes sintértelep egyik ketrecébe, esetleg még jól meg is rugdossák, majd 2 hét múlva mondanak valamit. IGAZI Szakértői véleményt biztos, hogy nem fogtok kapni.

Ha szeretitek a kutyátokat, gondolkodjatok el azon, hogy mi lehetett egy ilyen súlyos harapás oka. Esetleg meséld el a szituációt, és az általános kapcsolatotokat, a tartásmódot, és megpróbálunk segíteni abban, hogy ez ne fordulhasson elő többet.

A mai állattartási kultúra viszonylatában semmi értelme magatokat és a kutyát egy ilyen tortúrának kitenni, nem fog olyan eredményre vezetni, mint amire ti számítotok, mint amit ti vártok.

Ha féltek tőle, és nem akarjátok rendbe hozni a dolgot, akkor vagy próbáljatok meg neki egy új gazdát keresni, vagy ti vigyétek el elaltattatni. Ez még mindig humánusabb és jobb, mint hogy dobálják balra-jobbra a kutyát a "szakértők" ki tudja milyen helyen, és ki tudja, hogyan végződik.

De előbb, mint írtam, talán a kapcsolat helyreállításában kérj segítséget tőlünk.

2009. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
"Nem hivatalosan az a kutya amelyik a indokolatlanul megharap valakit az nem kutya.... azt el kell altatni."-nos anyukádékat tisztelem hogy ezek után nem altatták el a kutyust! de te hogy gondolod azt hogy amelyik kutya megharap valakit az nem kutya???te azt akarod hogy elaltassák a kutyát....a halálát kívánod...te ember vagy?
2009. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!eltelt az eset óta hét és nem történt semmi,mi kihivtuk az állatorvost,aki azt mondta hogy esetleg kijelölnek egy dokit aki megnézi a kutyát.a 89 éves mamát harapta meg a kutya,valószínű a mama elesett az éppen alvó kutyára.A kutyával nincs gond,bárány természetű.Azért mindenkinek köszi a választ.
2009. aug. 29. 15:00
 8/8 Ricóó válasza:
Üdv: Érdeklődnék, a kutyám megharapot 1 embert, az kórházba került a rendőrök ki jöttek elvitték lefénymásolni az oltási könyvet,de nincs meg a veszetség ellenie! az emberről nem árulnak el nekem semmit, a kutya még nálam van! lehet e esetleg komolyabb baja a kutyámnak miatta? pl: elaltassák vagy hasonló?! előre is kösz a választ
2013. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!