Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más fehér kutyák is ilyenek?

Más fehér kutyák is ilyenek?

Figyelt kérdés
Egy amerikai bulldogom van, és állandóan kikaparja valamelyik testrészét. Tiszta seb most is a füle körül. Voltunk dokinál, nem allergiás semmire, nem bolhás, hogy viszketne valamije. Nem értem miért van tele sebekkel, ez összefügg a színnel vagy más kutyák is ezt csinálják? Sokszor láttam hasonlót fehér kutyáknál. Neki csak egy barna "monoklija" van, egyébként teljesen fehér. Azt tudtam, hogy ők érzékenyebbek, de azt hittem, hogy allergiások, stb.

2012. dec. 19. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ok nélkül nem vakarózik. Kéne egy alapos kivizsgálás.
2012. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Az alapos kivizsgálás biztosan nem ártana, de egyszer a Csodálatos kutyadoki-ban is volt egy kutya, ami azért vakarta magát sebesre, mert valamilyen problémái voltak. Már nem emlékszem, hogy azért mert ideges volt, vagy mert nem mozgott eleget, de valami ilyesmi volt. Annyira izgatott volt a kutya, hogy nem tudott mit kezdeni az energiáival, ezért vakarózni kezdett, és nem tudott vele leállni. Sajnos a megoldásra nem emlékszem pontosan, de azt hiszem annyiból állt, hogy többet kellett vele foglalkozni, aztán a vakarózás idővel szép lassan abbamaradt.
2012. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt a problémám.

Elvileg ha sok a fehér az állatban az valaminek a hiányára utal születésnél, ha pl 90% fehér.... ( bizonyos fajtánál ez nem igaz, ahol elfogadott, genetika a fehér szín!), nekem azért kaparta sebesre pl a nyakát mert stresszes volt, az állatorvos látott el ezekkel az infókkal, nem tudom mennyire hasznos, de inkább vizsgáltasd ki alaposan!... Mellesleg ha stressz miatt van igazából semmit nem tehetsz... betadinnal kezelni...ennyi.,..

2012. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja ige bocsi, ha lehet akkor a stressz forrását megszűntetni, többet foglalkozni vele,.
2012. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pár hónapja fogadtam örökbe, akkor volt egy teljes kivizsgálás, minden. Semmi baja nincs, kicsit nagyothall, ennyi. Nem egyszerre több helyen sebes, hanem amint begyógyul egy pl. a fején, kivakarja mondjuk a hónaljánál. Múltkor megkapta a homlokán egy másik kutya, egy picike gombostű sebből most már egy rajzszög méretű lett. Mert folyton vakarja.
2012. dec. 19. 15:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, sokat foglalkozom vele, de nagyon ramaty állapotban került hozzám. Szaporítóktól mentettek, 26 kiló volt... Most 40. Azóta a bundája is más, a bajsza kinőtt, nem remeg, nincs megfélemlítve. Rendesen eszik, játszik, nagyokat sétálunk. Már meg is védett "szóban", tehát már eléggé jóban vagyunk. Sulira most sajnos nincsen pénzem, most fontosabb a farokvágó műtétje, mert már sorvad neki. De amint lesz, (feb-márc) mindenképpen vinni fogom a Népszigetibe. De nálam tényleg normális élete van, nem tudom mi lehet az oka a sebeknek.
2012. dec. 19. 16:02
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet száraz a bőre. Olyankor amikor gyógyul a seb, akkor feszül, húzódik., de amúgy is kellemetlen érzés.

Nem tudsz rá gallért tenni és kenegetni neki a sebet? Lehet, hogy ha begyógyulna, akkor utána elfelejtené így kivakarni magát, és megszokná, hogy nem csinálja. Bár más testrészeit eléri a gallérral is.

Mindenképp beszélni kellene egy jó állatorvossal, mert ez nem normális dolog, mindegy, mi az oka, csak meg kellene szüntetni valahogy.

2012. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem francia bulldogom van és ha megállás nélkül vakarózik a füle körül akkor kszoktam fültisztitoval ovatosan pucoli a füleit és akkor 1-2 hónapig nem csinálja, csak néha annyira megteik neki hogy nem tudja magátol kitiztogatni. Probáld meg hátha segit
2012. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg a szorongás jele, amit csinál. Bűzmirigyével minden rendben?
2012. dec. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Én megmutatnám egy másik dokinak is, több szem többet lát.

Tényleg lehet neurózis is...

A Népszigeti kutyasuli nagyon jó ötlet, ha neurózis, ott tuti találtok olyan életmódprogramot, ami segíthet megoldani ezt, de esélyes, hogy már a középfokra helyreáll a rend.


Ha ugatással megvédett, az nem feltétlen jó jel... Majd ott elmondják...:)


Egyébként nem fürdeted túl gyakran? Lehet ekcémás lett tőle a bőre...


Ha másik doki sem talál semmit, szinte tuti, hogy neurózis.

Akkor pedig a népszigeti a legjobb hely, ahová mehettek, úgyhogy kitartás!:)

2012. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!