Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a fehér szőrű...

Igaz az, hogy a fehér szőrű kutyák nem vonzzák úgy a kullancsokat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, h inkább a sötét szőrű kutyákat szeretik. Ki h tapasztalja?
2010. márc. 19. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

csak annyiban lehet, hogy a hőt érzékelik meg a CO2 kibocsátást, és a fehér a legkevésbé meleg bunda, így azt kevésbé érzik meg.

Az viszont biztos hogy könnyen meglátod rajta a kullancsot ahogy mászik, még a séta alatt!

2010. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

aham, köszi:) én meg hirtelen arra gondoltam, h azért szeretik jobban, mert jobban el tudnak bújni a feketében, sötét színű szőrben.

remélem nem fogok olyat látni soha:D :)

2010. márc. 19. 16:57
 3/5 Akiteki ***** válasza:
83%
A kullancs nem bámul:)) (ha jól emlékszem, totál vak, csak a szimata jó) A fehér szőrben legfeljebb hamarabb észreveszed, ha belemászik.
2010. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem színfüggő, hanem kutyafüggő. Emberek között is van olyan, akiket kevésbé szeretnek a kullancsok.
2010. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kullancsok felmásznak a hosszabb fűszálak végére, bokrok ágaira és ott megkapaszkodva kitárják néhány lábukat. Az arra járó állatok szőrébe, emberek nadrágjába belekapaszkodnak, teljesen mindegy, hogy azoknak milyen a színük. Vegyél fel egy világos puha anyagú melegítőt, biztos akad bele pár utazó a mezőn sétálva.
2010. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!