Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvó vírus hogyan terjed?

J-né Ildikó kérdése:

Parvó vírus hogyan terjed?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kiskutyát ami parvó vírusban elpusztult.Szeretném tudni hogy terjed és ha hoznék egy másik kutyát akkor az elkaphatja?Segítsetek mert nagyon fontos
2012. dec. 19. 17:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ott inkább az aznap aktuálisan érkezők miatt fertőződnek meg, illetve a rendelő előtti tér is tele lehet hányással/kakival...


Ha 5x domestossal felmos, és hatodjára egy új felmosóval mégegyszer ( a régit dobja ki), már gyakorlatilag 0-ra csökkenti a kockázatát...


Vagy 6 hónaposnál idősebb kutyust vigyen haza... lehetőleg keveréket.

2012. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem csak az aznapi sajnos, előttem is írták, hogy milyen masszív vírus a parvó, nem csak a mi állatorvosunk javasolja a fél év várakozási időt, láthatod, hogy más is mindent megtett, de mégsem egyszerű a dolog.


Én továbbra sem javaslom.

2012. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

domestos semmit nemér a parvó ellen... sajna tapasztalat. Én egy orvos ismerősömtől hoztam régen olyan fertőtlenítőt amit a kórházakban használnak és mindent kinyír. Hátránya, hogy nem túl környezetbarát és mivel mindennel végez ezért gyengíti az immunrendszert... miután volt egy csúnya kennelköhögéses járványunk erre váltottunk:

[link] szerintem nagyon jó bár tény nem olcsó.

2012. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!