Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV vírus orális szex útján...

A HIV vírus orális szex útján mennyire terjed?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.


Ha pl én csinálom valakinek, vagy valaki nekem, akkor mekkora az esély hogy elkapom?

(most az olyan válaszokon kívül, hogy 50-50% vagy elkapom vagy nem....)


De pl ha veszünk X esetet.


Mondjuk (nevetségesen) legyen 100 eset.


100 esetből kb mekkora erre az esély? Ha én csinálom másnak. Vagy ha nekem csinálják.


Azért érdekelne, mert úgy hallottam, hogy az orális szex jóval biztonságosabb az análisnál. Ezért érdekelne.


2012. szept. 17. 08:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(mélytorkozás nélkül)
2012. szept. 17. 08:43
 2/12 A kérdező kommentje:

Tényleg igaz, hogy nem is spermával terjed? Vagy hogy van ez???


Nem értem. Mert wikipedia ondót ír.

2012. szept. 17. 08:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne mi a különbség a sperma és az ondó között...
2012. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:

Sokkal kisebb az esély, de nem nulla! Ha seb van a szádban, akkor lehet gond elsősorban.

Az análisnál azért biztonságosabb, mert ott jóval gyakoribb a hámsérülés.

2012. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"100 esetből kb mekkora erre az esély? Ha én csinálom másnak. Vagy ha nekem csinálják. "


Áhá...szóval ratyitallér vagy...

2012. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell fűvel-fával összefeküdnöd, és akkor nem merül fel benned ilyen kérdés. :)
2012. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem fűvel fával nem rólam van szó, csak érdekelne.


Seb a szájban? Milyen seb?


Amúgy a sperma és az ondó közötti különbség mekkora?

2012. szept. 17. 14:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkora, hogy a sperma az maga a hímivarsejt, az ondó pedig az a váladék, amiben a spermiumok tartózkodnak. Vannak benne síkosító anyagok, fehérjék, ásványi anyagok, amelyek segítik a spermiumok előrejutását.

Ha már orális sexnél tartasz, azért az anatómiának előtte nézz már utána...

Seb lehet a szájban pl egy afta, lehet herpesztől, szájkicserepesedés is vérezhet, bármi, ami a szádban vérző seb. Anális sexnél a hámsérülés igen gyakori, ezért nagyobb az esélye a terjedésnek. Számoltak be olyan esetről is, hogy az ondó lenyelésétől lett valaki HIV fertőzött, mert gyomorfekélye volt, de ennek nagyon kicsi esélye van. Használj gumit az orál sexhez is, ha ennyire gyakran váltasz partnert, nemcsak a HIV-től kell ám félni, van még pár igen kínos betegség is.

2012. szept. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De mondom nem rólam van szó, nem váltohgatok semmilyen partnert mert nincs is partner.


Egyébként akkor csak akkor terjed oráltól a fertőzés, ha vérző seb van a szájban? Ha nincs akkor nem?

(lenyelés nélkül)

2012. szept. 17. 14:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem tud, véráramba kell kerülnie. Vannak róla cikkek, hogy nyállal is terjedt, de nem lehet tudni, mi a valóságalapjuk.
2012. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!