Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megviselni a 8 hónapos...

Nagyon megviselni a 8 hónapos kutyámat, hogy hetekig alig tud majd sétálni?

Figyelt kérdés
8 hónapos kan golden retrieverem van. Minden nap sétáltam vele, amikor hazaértem a munkából, kb 2 körül, akkor 2 órát, aztán este 9 körül még egyet, a két séta között pedig itthon is foglalkoztam vele. Viszont sikeresen eltörtem a lábamat. A párom tudja majd csak elvinni, este. Kb 9-re ér haza, úgyhogy max 1 órát sétálna a kutya. Napközben persze foglalkoznék vele, már amennyire tőlem telik majd, de azért a séták és foglalkozások száma jóval lecsökkenne. Tud majd alkalmazkodni ehhez? Nem akarom azt, hogy túltengjen az energiája, és esetleg krátereket ásson az udvaron. Volt egyszer ilyen, amikor csak 1 hét séta maradt ki, és teljesen kikészült. Bár akkor 1 hétig semmi séta nem volt, csak engedelmességi itthon. Szerintetek nem lesz gond? Most, hogy jönnek az ünnepek persze több idő lesz a sétára,de ha letelik a 2 hét utána én még mindig gipszben leszek.
2012. dec. 20. 11:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Nagyon megviselni*

Jav.:Nagyon megviseli

2012. dec. 20. 11:08
 2/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha sétálni nem is tudsz vele majd, azért labdázni a kertben ülve is lehet. Bár ebben a hidegben öltözz melegen és párna hegyekre ülj le :)

Sok új trükk tanulása a lakásban is mehet, ezzel agyilag fárasztod, ami könnyebb, mint a fizikai fárasztás.

Meg fogja szokni, hidd el.

2012. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 maitra79 ***** válasza:
Az tény, hogy ilyen fiatal korban "cseppet" túlteng bennük az energia, ráadásul a retrieverek (nekem Labim van) eléggé mozgásigényesek, de ha a párod naponta 1x elviszi mozogni, az elég lesz neki. Alapból a kertben van? Vagy bent lesz a lakásban veled? Mert ha veled tölti az időt egész nap, az szerintem kárpótolja a kieső sétáért. Minden nap fog mozogni. Nem arról van szó, hogy 1általán nem sétálna. Az én kutyumnak az a lényeg, hogy velem lehessen. Persze a séta vagy a játék a nap fénypontja, de amikor nem tudom elvinni sétálni, akkor játszani szoktunk helyette. Persze, nem ugyanaz, de mégis valami. Ha kint van a kertben egész nap, szerintem még séták mellett is bármikor esélyes, hogy uncsiból ás 1 szépet. :)
2012. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kinti-benti kutyus, alapból, ha minden oké és nem szerencsétlenkedem, akkor míg munkában vagyok a kertben van, aztán ha hazaértem, akkor onnantól kezdve bent van. Most, hogy itthon vagyok velem van bent, és egész nap alszik. :) Igazából ki sem akar menni, csak ha pisi vagy kaki van. De ismerem, előbb utóbb megunja a bent létet, és ki akar majd menni a kertbe. De végül is én akartam kutyát, tehát választottam. Vagy kutya, vagy kert. Én az előbbit választottam. Úgyhogy inkább befogom a számat. :) Az jobban aggaszt, hogy hiányolja a tartalmas sétákat. De az igaz, hogy mindegy hol és mit csinálunk, csak velem lehessen. :)
2012. dec. 20. 14:20
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Napközben akkor bent tanuljatok, játszatok, sziesztázzatok...este meg a párod elviszi sétálni. Ennyi elég néhány hétig :)
2012. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 maitra79 ***** válasza:
Az utolsó mondatod a legtökéletesebb válasz az eredeti kérdésedre. Az enyém is pont ilyen. :)
2012. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!