Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapig nem láttam a kutyáma...

4 hónapig nem láttam a kutyámat, azóta egyáltalán nem fogad szót. Hogy lehetne megint rábírni arra, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Külföldre kellett utaznom, itthon ugyan úgy szeretve lett. Mielőtt kimentem hallgatott rám, aztán mióta hazajöttem, mint ha a falnak beszélnék. Alapjában véve ugyan úgy viszonyul hozzám, játszik, jön stb. Megverni NEM fogom. Ha van valami ötletetek osszátok meg, pls. Köszi

2012. dec. 19. 10:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Még valami, menet közben a szüleim idehoztak egy macskát is, a 7 éves kutya most először nincs egyedül, de arra mindig is odafigyeltek, hogy ne foglalkozzanak kevesebbet a kutyával.
2012. dec. 19. 10:10
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem vissza kell szerezned a bizalmát.

Nagyon meg lehet, hogy korábban hozzád kötődött a legjobban, az ő szemében te voltál az egyetlen, akiben bízhatott, és úgy érzi, hogy elhagytad, csalódott benned.

Szerintem sokat kell talpalnod nála, amíg ismét visszafogad.

2012. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát a szeretgetéstől egy kutya sem lett még engedelmesebb. A fegyelemtől, neveléstől lesz az. Ha ehhez nem értesz, túrd fel a netet, szakkönyveket, és/vagy vidd kutyaoviba.
2012. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kutya 8 éves, eddig fegyelmezett volt, úgyhogy csak értek hozzá. Amúgy meg szeret és a nevelés nem zárja ki egymást...


2. köszönöm a hozzászólást, teperek még akkor nála pár kört :)

2012. dec. 19. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, a szeretet nagyon is kell, nem erről van szó, de csak a kényeztetéstől nem fog rád hallgatni. Amit tehetsz, hogy sokat dolgozol vele, foglalkozol vele, tanítod, rengeteget sétálsz és általában minél több közös program legyen. És hozz be az életébe új szabályokat, amitől megint megjön a felismerése, hogy te vagy a követendő főnök.
2012. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sorry, akkor suliba. És senki nem mondta, hogy kizárja egymást a két dolog, sőt szükséges is mindkettő. Mondom, mindkettő :)
2012. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt szerintem nem falkavezérségről van szó, nem kezdte magát hirtelen dominánsnak érezni a kutya.. csak 4 hónap.. az nagyon sok. Gondolj bele, honnan tudta volna, hogy egyáltalán visszajössz! Foglalkozz vele sokat, hogy lássa, hogy visszajöttél, nem mész el megint. Én is azt mondom, hogy idővel megint bizalmába fogad. :)
2012. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!