Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó a sima táp?

Miért nem jó a sima táp?

Figyelt kérdés

Én személy szerint szuper prémiumot adok a kutyámnak, de sokan sápítoznak, a munkatársaim meg mindig mutogatjják, h látod az achanban 20 kg 2500 ft, meg a chappi is ugyanolyan jó.

Nem sokat tudok erről az egész táp mizériáról, tudtok mondani valós érveket, hogy miért jobb a prémiumtáp, ill. linkelni... És pl van e valami alapja annak a pletykának, h mindenféle mocskot raknak az olcsó kutyakajába, ezt honnan tudtátok meg? Hol olvastátok, ki mondta?


2009. aug. 23. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

egy kis felületes összehasonlítás:

prémum táp, például orijen: semmi búza és szója, 75%hústartalom - chappi: 4%hús és búzát, kukoricát tartalmaz, sőt asszem a legtöbb ilyen még szóját is


És a szója eléggé semmit nem ér tápértékileg egy ragadozónak, ráadásul könnyen kiválthat allergiás reakciót is

2009. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Azért jobb a prémiumtáp mert valódi húst és minden szükséges tápanyagot tartalmaz ami kell a kutyának. DE nem tartalmaz mesterséges szinezékeket, tartósitószert szóját ami ha nem is árt de nem is használ.A pedigré és hasonló társai 4% húst tartalmaz a többi gabona és egyéb. A prémium táp pl. Acana,Orijen 60%-70% ban tartalmaz húst és mint tudjuk a kutya ragadozó:)Ja és ezekhez nem kell plussz vitaminokat adni mert minden benne van!
2009. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Szia,

azt mondják, azért nem jó az olcsó táp, mert nagyon kevés benne a hasznosuló tápanyag a kutyus számára és gyakorlatilag amennyit megeszik, ugyanannyi ki is ürül a szervezetükből. Ezt én is csak valakitől hallottam.

Én személy szerint olcsó tápot veszek nekik, mert egyszerűen nincs annyi pénzem, hogy megvegyem a drágábbat. Pedig a rotim megérdemelné...:) Ja és persze házikosztot is kapnak.

A prémimum egy nagyon jó táp szerintem is.

2009. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Telesz..ja az udvart tőle
2009. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aha! Szóval ezért mondják a chappi reklámban, hogy optimalizálja az emésztést? :D
2009. aug. 23. 20:06
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Az első kommentelőnek üzenem, hogy mielőtt a szóbeszédnek hisz, először olvasson szakirodalmat!


A szója fehérjegarnitúrája hasonlít leginkább az állatok fehérjéihez, így kevés energia befektetésével állíthat elő belőle egy háziállat izmot például. Az sem igaz, hogy nagyobb arányban okoznak allergiát mint más növények.

A szója az egyik legszélesebb körben használt takarmányalapanyag a mindennapi állattenyésztésben!


Mellesleg a kutya nem ragadozó (carnivora) hanem mindenevő (omnivora)!

2009. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

(Előző kommentelő vagyok.)


Az olcsó tápok kb. azt tartalmazzák mint amit az emberi fogyasztásra szánt párizsik. Ipari szalonnát (bőrke, zsír, csontpép stb...) és stabilizátorokat. Ezen kívül pár százalékban húst is.

Egy hétköznapi kutyának egy ilyen táp bőven megfelel. Ha adsz hozzá néha egy kis tojást például, még növelheted a táplálóértékét.


Nem kell a legdrágább ultra prémium tápokat megvenned.

2009. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én naponta egyszer etetem, és nem is szeretnék áttérni a napi többszöri étkeztetésre...

Mondjuk egyelőre meg tudom fizetni a prémiumot, de azért jó tudni, hogy semmi baj nem lesz, ha már nem megy.

Akkor is jó a sima táp? Ha naponta egyszer adok neki?

2009. aug. 23. 22:16
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

az olcsó tápokba minden szemetet beletesznek,+ szinezéket és ízfokozókat,amik köztudottan rákot okoznak.

Nagyon sok rákos kutya van :( (ami miatt persze nem csak a tápokat lehet okolni, hanem a környezetet is, genetikai hajlamot, levegőszennyezettséget, elektroszmog stb.)

Amit tudok megteszek a kutyáim egészségéért, ezért próbálom a lehető legjobb táplálékot adni nekik, prémium tápot (sajnos nincs pénzünk Acanára és társaira,pedig azt vennék, így középkategóriás tápot,7000-8000 Ft közöttit kapnak).

+ sokszor főzök nekik húst, zöldséget,rizst ilyesmiket.


Régebben mi is óccsó tápot vettünk, aztán megnéztem a Darling összetevőjét és le is hidaltam, mennyi E300 stb-t tartalmaz, és megnéztem az E táblázatot és azok mind mind károsak....

Arról nem is beszélve, hogy a vitamin tartalma is magasabb a drágább tápnak, amiből nem is kell annyit adni mint az olcsóból.

2009. aug. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

0:00 válaszoló vok :)

ja és szemléltetésként, a beaglemnek 3 dl-s pohárral szoktam mérni, nos régebben 1 pohárral kapott, de hizott. Felére vettem az adagot és nem fogyott semmit, most a negyedét kapja és mintha fogyott volna.Pedig mozog.

Szóval egy 14 kg-os kutyának elég fél pohárral.

Egy 35 kg-os hosszú szőrű kutyának elég 2 pohárral,sokszor nem is eszi meg mind.

2009. aug. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!