Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáitok minden nagy...

Szilvi & Argos kérdése:

A kutyáitok minden nagy csontot teljes egészében elfogyasztanak?

Figyelt kérdés

Roti-nj keverékem nem sűrűn kap nagy csontot. Most kapott birka-comb csontot, elég hosszú volt. Kb. 10 perc után kimentem az udvarra megnézni, hogy hol tart: néhány kisebb szilánkot hagyott szanaszét, illetve magát a hosszú csontot otthagyta, de teljesen lerágta és a belsejét is megette...tehát a legkeményebb részén már nem dolgozott tovább, ki is dobtam.

Mik a tapasztalatok e téren?


Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 21. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az enyém nem,csak a kisebbeket, pl. csirkeszárnycsont méretűeket eszi meg. Az óriási marha,vagy disznócsontokat csak sokáig rágja, de nem eszi meg.
2012. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
igen mindet megeszi a marha lábszár az tovább megtart mire megeszi
2012. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6 hónapos golden retrieverem van. Valamelyik nap vettem neki a Fressnapfban egy füstölt marhalábszárcsontot. Még küzd a fogaival, megint rájött a rágási roham. Ezt a nagy csontot egy nap alatt koptatta el. Annyira tetszett neki, hogy egész nap rágcsálta. Csak pár, keményebb szilánkdarab maradt meg belőle.
2012. dec. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A golditól az nem kis teljesítmény :D

Akkor lehet, hogy még hagyhattam volna, hátha megeszi...mindegy :) elég szilánkos volt a vége...jobb a biztonság

2012. dec. 21. 18:11
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne is mond. :) Úgy voltam vele, hogy max megrágcsálja kicsit, aztán tojik rá magasról. Erre úgy rácuppant, hogy amikor sétálni indultunk, akkor is szinte lelki fájdalmai voltak, hogy ott kell hagyni a csontot. Amúgy szerintem amit otthagy a kutya, azt már később sem fogja megenni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ha látom, hogy már nem kell a csontja nem dobom ki egyből, hanem félreteszem, aztán másnap megkapja, de ugyan úgy nem kell neki. Ez volt az első csont, amibe konkrétan szerelmes lett. De a megmaradt darabokkal már ő sem foglalkozott. Úgyhogy szerintem nem baj, hogy kidobtad, nem ette volna meg. Aztán ki tudja..kutyája válogatja. :)

Goldis voltam.

2012. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Édes lehetett, ahogy nem akart sétálni :D

Én ilyeneket mindig séta után szoktam adni.

A maradékokra rá szokott járni még egy-két napig...de akkor is csak nyalogatja, rágcsálja :)


De ezt el kell mesélnem :D :D :D



Az előbb kiraktam a járdára a ház elé Argos vacsiját: nagy tál rizs, reszelt répával és joghurttal összekeverve, kis husi és sok lével felöntve. Közlöm: "Tied"

Argos megfogja a tál szélét, felemeli, ezzel az egészet kiöntötte a járdára, legalább 1 négyzetméternyi helyre szétfolyatva, levitte a tálat a homokra és nézte, miért üres a tál :D

A járdáról nyalogatja a trutyit, közben benne tapicskolva :O már látom, lábmosás lesz, mielőtt bejön :)

2012. dec. 21. 18:38
 7/17 anonim ***** válasza:
:D:D Tuti direkt csinálta! :)Ezek szerint nem csak az én kutyám ilyen "disznó". Én azt szeretem a legjobban, amikor a farhátat végiggörgeti a lakáson...Azt tudom értékelni.
2012. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyszer már csinált ilyet kisebb mennyiséggel :D Alapból tiszta állat, a lakásban is kulturáltan eszik nagyjából.


Hungexpon bemutató után játszotta el a következőt. Küldtem inni, már indultunk volna haza. Ivás helyett megfogta a textil itató szélét és odébb vitte...hát nem a BIS kör melletti bírói asztalsor mellett öntötte ki a vizet Szerencsére nem volt már benne sok

Egyébként rendszeresen a mancsával pacsál ivás helyett sétán-kiránduláson a tálban, sőt a kutyafuttatókban az itatóban is

Nyáron általában az ajtótól messzire, a kutyaház mellett kapta a kaját, mert ott volt árnyék, meg klikkerezés, stb...és vacsi után kértem, hogy hozza be a lakásba a fém tálat, ahol még egy-két fincsi falatot raktam bele neki. Lehet, hogy összekombinálta ő is magának a dolgokat

2012. dec. 21. 19:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért néha, akarva-akaratlanul, elég kellemetlen helyzetbe tudják hozni az embert. Mint nálatok is ez a vizes dolog a bírók mellett. Viszont az nagyon édes lehetett, amikor vitte be neked a tálat újabb falatért. :) Ilyesmi dolgokat én is tanítottam a goldimnak, csak korából adódóan most úgy érzi amit "anya" mond, az nem olyan fontos. Kamaszodik ezerrel, és olyan mintha semmit nem tanultunk volna...:S Bezzeg amikor azt mondom, hogy hozd a pórázt...na azt az egyet nem felejtette el. :) Gondolom jártál vele kutyaiskolába. Ha szabad megkérdeznem melyik volt az? Mert ahova én jártam az nem igazán vált be...Nevenincs vidéki kutyaiskola, ahol az oviba kötelező volt a fojtónyakörv...Egyszer voltam, de elég is volt.
2012. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én marha lábszár csontot veszek és az a durva hogy a két csivavám 1-2 hét alatt teljesen lepusztítja...:)Nagyon rá vannak kattanva de nem kapnak sokszor csak a foguk miatt veszem mert így nem lesz fogköves
2012. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!