Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudtok olyan akár angol...

Tudtok olyan akár angol (<leginkább), akár magyar példaszöveget/mondatokat, amik majdnem, esetleg teljes egészében tartalmazzák a nyelvben előforduló összes fonetikai-hangkiejtési lehetőséget/kombinációt?

Figyelt kérdés

#magyar #angol #kiejtés #példa #fonetika #példaszöveg #kiejtés-gyakorlás #fonetikai gyakorlatok
2012. dec. 1. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljes, de használható:


Please call Stella. Ask her to bring these things with her from the store: Six spoons of fresh snow peas, five thick slabs of blue cheese, and maybe a snack for her brother Bob. We also need a small plastic snake and a big toy frog for the kids. She can scoop these things into three red bags, and we will go meet her Wednesday at the train station.

2012. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megkérdezhetem-é, hogy magad írtad-e vagy találtad vhol?

2012. dec. 5. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem saját. A [link] weboldalon található akcentus archívum használja (sok különböző akcentus megkülönböztethető a szöveg által - bár azért nem minden merger vagy split tesztelhető benne, a legtöbb azért igen).
2012. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket is. Egyébként szövegfelolvasó tesztelése miatt jön jól - próbálok kidolgozni egy olyan TTS scriptet, ami a Microsoft Sam-ra épül, tehát standalone, de a hang normálisabb, illetve a kiejtés érthetőbb, illetve erre törekszem.

Mivel úgy találtam hogy a beépített M.S. hang nem is igazán érthető - eléggé szaggatot, mivel fonetikailag nem mossa össze, egyszerűen összeilleszti betűkiejtésből a szavakat, és pl. az l-betűs szavak, mint a "lazy" nagyon elmosódik.


Úgyhogy KÖSZI!

2012. dec. 6. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Szívesen. A projected pedig nagyon érdekesen hangzik. Amennyiben elkészül, szívesen tesztelgetném - angol nyelvészetet tanulok, úgyhogy profilba is vág.
2012. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, majd igyekszem - bár tökre amatőr kóder vagyok, úgyhogy nagy dologra ne számíts. Igazából annyi, hogy EVP felvevőhöz akartam csinálni, hogy az előre megírt kérdéseket saját maga teszi fel a gép, illetve vágja bele a felvételbe, és akkor így kereshetek EVP-ket anélkül, hogy lényeges időt kéne rá fordítanom, és akkor az se nagy baj, hogyha kiderül hogy az egész hülyeség. Viszont annyira már segíteni akartam a "lelkeken", hogy legalább a kérdést megértsék, meg én, amikor visszahallgatom pl. vacsora vagy vlm. betanult tevékenység közben, amikor tudok rá figyelni, de az időm se veszik feleslegesen.


De bővebb infót inkább majd akkor adok, amikor tényleg van már valami produktum.

2012. dec. 9. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!