Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni egy kutya...

Mire kell figyelni egy kutya fogyókúrája során?

Figyelt kérdés

A kutyus 8 éves törpeuszkár. Tegnap került hozzám, és megdöbbentem mennyire dagi. Szóval fogyózni kell.


Szerintetek senior, vagy light tápot vegyek neki?

Az adagja kevesebb legyen az adagolási útmutatónál, vagy tartsam azt. Kell e valamilyen extra vitamint szednie a fogyókúra alatt?


Továbbá a kutyus nagyon lusta. Nem játszik, futni sem hajlandó. Elég a sok séta, vagy mindenképpen több játékra és futásra kéne bírnom? Ha igen hogyan?


2012. dec. 21. 17:21
 1/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Fontos, hogy fokozatosan történjen a fogyás, ahogy az embereknél is.

Én light tápot adnék neki, kicsit kevesebbet, mint az előírt. Ilyen kis testű idős kutyánál a mozgatással óvatosan azért! Mivel most került hozzád, gondolom szabadon nem is mernéd még engedni.

Nem tudom, hogy kertes házban laktok-e.

Napi 2 sétával indítanék, először csak rövidebbet, közepes tempóval, aztán egyre hosszabbakat és egyre gyorsabb tempóval. Ekkor nem hagynám, hogy minden fűszálat megszagoljon és lepisiljen...de a séta során erre is hagynék lehetőséget, mondjuk 10 percenként pár percig. Ja, a sétát persze a dolgok elintézésével kezdjétek :)

Néhány hét után láthatónak kell lennie az eredménynek.

2012. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
többször adj neki kevesebbet. Ha csak kevés kaját kap, akkor a szervezet mindig hasznositja. de ha alapvetően most megváltozik az életvitele, viszed sétálni, már eleve többet fog mozogni mint idáig, már az is elinditja a fogyást.
2012. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lakásban van, én is napi kétszeri sétát terveztem. Ma még jött velem dolgozni, meg este is sétáltunk, úgyhogy most ki van dőlve. :)

Elengedni egyenlőre nem merem. Van a környéken egy nagy kutyafuttató, ami általában üres. Ott engedtem el, és szépen követett póráz nélkül is. Ott fogjuk gyakorolni a visszahívást, meg ugye folyamatosan az úttesten átkelést.

Nővéremnek van két pulija, és a környéken lakik. Szerintem ha velük összeengedem, előbb utóbb előjön a játékos énje is. :)


Köszönöm az eddigi tanácsokat, várok még! :)

2012. dec. 21. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha 8 évig nem játszott, és mindig egyedül volt, lehet kis mufurc lesz ha játszani szeretnének vele, majd figyeljetek oda. A rendszeres mozgástól megindul majd a fogyás.
2012. dec. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jól hangzik a terved :)

De lakásban tartva napi 3 sétát tervezz...MINIMUM

2012. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hétfőtől csütörtökig 9 és 5 között dolgozom. Pénteken csak 1-ig, olyankor be fog járni velem. Tehát péntektől vasárnapig sokszor fogunk sétálni, de hétköznap nem biztos hogy mindig meg fogom tudni oldani a hármat. Amíg fogyókúrázik addig mindenképp megoldom, de hosszú távon nem biztos.


Amúgy nem egyedül volt. Egy szaporítótól kobozták el, ahol sok másik uszival volt együtt, aztán a fajtamentőknél volt egy évet, ahol szintén minimum 10 kutyus volt egyszerre. Ennek ellenére nem igazán érdeklődik más kutyák iránt. Talán már elege lett belőlük. :)

Azóta találkozott a pulikkal, és tényleg nem játszott velük, megszeppent tőlük. De még csak két napja van velem, nagyon az elején vagyunk mindennek. :)

2012. dec. 22. 17:09
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ki fog nyílni szépen...csak idő kérdése :)

Tök jó az idő beosztásod! Ha meló előtt és közvetlen utána sétáltok egy-egy nagyobbat, akkor késő este már csak egy gyors 5-10 perces pisire kell levinni. Szuper dolga lesz Nálad :)

2012. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is nagyon remélem. :)

Tegnap este már póráz nélkül jött, gyönyörűen lábnál! Nagyon okos. :) Csak egy a gond. A nagyobb kutyáktól megijed, és akkor elszalad, és ilyenkor hiába hívom, még nem hallgat rám. Ehhez gondolom még jobban kell hozzám kötődnie, de ilyen kevés idő után ez is szép teljesítmény. :) Olyan nagyon büszke vagyok rá hogy ennyire ügyes. :)

2012. dec. 23. 19:03
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Amíg ilyen ijedős, addig ne nagyon engedd el veszélyes helyen a pórázról...
2012. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dehogyis. Csak olyan helyen engedem el, ahol nincs úttest még csak látótávolságban sem, és folyton rajta van a szemem. :)
2012. dec. 23. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!