Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék, egy terelő kutyát, de képtelen vagyok dönteni a border collie és a mudi között.Eredetileg border collie-t akartam, de azt hallottam róla, hogy nagyon sok az örökletes betegsége..Jó tudom, hogy, tenyésztőtől kell venni, de még úgy is sikerülhet kifognom egy beteg kutyát.Igaz tudom erre kevés az esély...A mudi azért tetszett meg mert egygazdás és szeretném, ha ragaszkodó kutyám lenne.Ti melyiket választanátok a helyemben? Ne csak azt írjátok légyszi, hogy a "bordert mert az szebb" mert már hallottam ezt néhány embertől és ezzel nem mentem többre...nekem nem csak a külső számít, hanem az is, hogy a két fajta mennyire különbözik egymástól.Aki nem ismerné a kutyákat: [link] jobb oldal mudi, bal oldalt a border látható.

2012. dec. 21. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Annak a véleménye pontosan miért is érdekel, aki nem ismeri ezeket a fajtákat?

Amúgy neked kell ezt a kérdést eldöntened, beszélj tenyésztőkkel, olvass róluk sokat, keresd ilyen kutyások társaságát, ismerd meg őket, és döntsd el, melyik lenne az ideális számodra. Itt a kulcsszó a "számodra", mert hogy nekem, vagy a szomszéd néninek melyik lenne jobb, az téged egyáltalán nem segít ki.

2012. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Olvastam róluk..a tenyésztővel hiába beszélnék mert úgy is csak a saját fajtájukat ajánlanák..mivel azt tenyésztik.Nekem azért számít mert tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy, hogy viselkedik a kutyája stb...Mennyire kötődik a gazdájához?
2012. dec. 21. 14:28
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne azt kérdezd, hogy melyiket válaszd, hanem beszélgess velük a fajtáról :) Amúgy normális tenyésztő nem tukmálja rád a fajtát, sőt, ha nem neked való, oda se adja.
2012. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, megfogadom és még ma fel fogok keresni egy tenyésztőt. :)
2012. dec. 21. 14:35
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
A border a legokosabb fajta a kutyák közzül úgyhogy ha tanítgatni szeretnéd akkor azt válaszd. De tényleg beszélj tenyésztőkkel.
2012. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, ha tenyésztőtől veszed, akkor is sikerülhet kifognod egy beteg kutyát. Erre azt tudom mondani, hogy egy lelkiismeretes tenyésztő a legtöbb ilyen hibáért garanciát vállal és ha valamelyik betegség kiütközne akkor vagy visszavásárolja a kutyát vagy ha úgy is szeretnéd megtartani, mert már hozzádnőtt, akkor a kezelését (feltéve ha kezelhető) állja. (Attól függ, hogyan egyeztek meg.) Én nem foglalkoznék vele, hogy ki mit mond, mert az számít, hogy te hogy érzed, persze meghallgathatod mások véleményét és tapasztalatait, de pl az életritmusodról, ami igencsak lényeges, nem írtál semmit. Íme az én tapasztalatom: Én is juhászkutyát vettem, nemrég múlt két hónapos, tegnap hoztuk el a tenyésztőtől. Ő is vállalt rá garanciát, ami a szerződésben is benne volt. Ugyan én nem ezek közül a fajták közül választottam, de mikor keresgéltem szóba kerültek. Sokan mondják, h a border collie a legokosabb kutyafajta; én ezt közhelynek tartom és ezért nem választottam a bordert, mert tény hogy nagy átlagban okosak és gyorsan tanulnak, de nem csak a fajta meghatározó hanem maga az egyed is és féltem hogy olyan elvarázsolt leszek, mint sok borderes. Hozzáteszem, így is elvarázsolt lettem, csak nem általuk :D Nálam a mudi és a puli is szóbakerült, de ez utóbbiról azt hallottam, hogy baromi hangos, ezért nem esett rá a válsztásom, a mudit nsgyon különleges fajtának találom és gondolkoztam is rajta, de beleszerettem egy másik fajta konkrét példányába és nem volt visszaút :)
2012. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A célom a kutyával az, hogy tanítsam....de különböző kutyás sportokat is kipróbálnánk.Az idő nem akadály.Nagyon sok időm lenne rá, és gyakran megyünk sétálni természetes helyekre.Kertben és lakásban tartanánk.Bármikor bejöhetne, de van egy nagy udvarunk is.... :)
2012. dec. 21. 17:05
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Tudom hogy nem ez a kérdés, de én mégis egy harmadik fajtát javasolnék. Tarts Pulit. :)

Nagyon okos, jól nevelhető, gyönyörű szép, és nincsenek genetikai betegségeik. A szőrét meg nem olyan vészes ápolni mint mondják. Csak egyszer kell kialakítani a szép szőrzetet, utána már nagyon könnyen karbantartható.

A testvéremnek vannak pulijai. Ha nem kis lakásban laknék, nekem is az lenne. Így most törpeuszkárom van. :)

2012. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom a puli külsejével mert aranyos, hogy úgy néz ki mint egy szőnyeg, de egyszerűen félek tőle.Ez az a faj amitől mindig is rettegtem.Egyszer akartam megsimogatni egyet, a gazdája azt mondta, hogy nem bánt.....Mikor nyúltam felé akkor rám mordult.Szóval még soha nem értem hozzá egy pulihoz se.A szomszédnak is van egy és az is elég vad.Igaz nem a kutya hibája, hanem az, hogy egyáltalán nem törődnek vele.
2012. dec. 21. 19:12
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a mudit választanám. Egyszer azt választottam, és soha többet nem is vágyok nélküle élni. Viszont én elfogult vagyok, nem szívlelem a bordert különösebben. De a leírásod alapján mindkettő kutya illik hozzád. Neked kell eldönteni, hogy melyik kutya tetszik jobban. De szerintem mudit csak akkor válassz, ha elkötelezett vagy a fajta mellett. Ez a kutya nem olyan, hogy "hm akarok egy kutyát, jó lesz ez", a bordert sokan veszik úgy hogy mindegy nekik milyen fajta, csak jó legyen sportra.
2012. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!