Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik egy menhelyen egy...

Hogy zajlik egy menhelyen egy örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Láttam egy internetes oldalon hogy van egy kutya (sok kutya volt, de nekem ez volt a szimpatikus), ami ingyen elvihető a menhelyről. El is mentem. Ott be volt zárva a kutya egy 1,5 x 1,5 m-es helyre (egy másik kutyával)és amikor megnéztem úgy örült nekem mintha a gazdája lennék. Én azt hittem az lesz, hogy kiengedi az udvarra, megnézhetem nem csak sötétben bent egy istálló-szerű részen, és tehetek fel kérdéseket a kutya elő életéről, tulajdonságairól, stb. (felnőtt, több éves nagytestű kutyáról van szó)

Ekkor az egyik gondozó aki megmutatta a kutyát, mondta, hogy menjünk ki az udvarra, mert nem halljuk egymás szavát a sok-sok kutyaugatás közepette.

Ekkor kimentünk és kérdezték tőlünk, hogy mennyit adnák a kutyáért (menhelyen pénzbe kerül a kutya??????????)

Mondtuk hogy amennyibe kerül az oltás, vagy akármi amit itt megkapott kb. 5-10 ezer Ft-ot. Ekkor közölték, hogy szó sem lehet róla a kutya ára (a KUTYA ára) 25 ezer Ft.

Kisebb viták keletkeztek, mert nem értettem, hogy egy menhelyen miért árulják pénzért a kutyákat. Mivel a főnöknő nem volt jelen, én is át akartam gondolni a dolgot, így arról volt szó, hogy 1-2 nap múlva visszamegyünk. Egy állatvédelmi jogász ismerősömet megkérdeztem a dolgokkal kapcsolatban aki mondta, hogy ilyen nincs, mert egy menhelyen nem kérhetnek pénzt a kutyáért, max. oltás, ivartalanítás, stb-ért. Utána visszamentem, kérdeztem, hogy hogyan zajlik a kutyák örökbe fogadása. Közölték, hogy van egy örökbefogadási szerződés, amiben NINCS benne ez az összeg, viszont ha valami oknál fogva nem felel meg nekünk az állat, vagy a kutyának mi, és vissza hozzuk a pénzünk ELVESZETT. Tehát ha kiderül hogy a kutya sorozatgyilkos vagy halálos betegsége van vagy bármi mi visszavisszük a kutyát, a 25 ezret nem kapjuk vissza és valószínűleg pár nap múlva valakinek megint eladják.

Mikor én ezt szóvá tettem, akkor senki nem tudott semmi érdemlegeset mondani.

Megint haza indultam.

Ekkor felhívtam valami fő-fő főnököt, hogy milyen dolog az, hogy egy kutyát ingyen meghirdetnek, de közben meg 25 ezerbe kerül.

Akkor hebegett-habogott, hogy itt valami félreértés van, és valamelyik önkéntesük tette fel a netre tévedésből.

Majd úgy volt, hogy akkor csak az oltásokat meg az ivartalanítást kell kifizetni (ami nekük extra kedvezményesen van 6000 Ft). Ok, gondoltam, hisz tényleg beleszerettem a kutyába.

Akkor telefonon egyeztettem valakivel, hogy mikor megyek a kutyáért. Még indulás előtt kb. 1 órával odatelefonáltam, hogy akkor minden ok. Erre mondja a csávó, hogy igen, a kutya ára 25 ezer Ft. Akkor megint mindenhová telefonáltam hogy nem ez volt megbeszélve. Mindenki mindenkire hivatkozott, majd legalább 5 helyről azt hallottam vissza, hogy NEKEM senki nem akarja odaadni a kutyát, mert én milyen arrogáns és kötekedő voltam mindenkivel. Nocsak. Azért mert nem hagytam magam lehúzni??????????

Akik meg mindenhonnan elhoznak kutyákat majd viadalra viszik meg rettenetes körülmények között tartják őket miért nem veszi észre senki?

Miért velem kötekedik mindenki, aki szeretne egy kutyát örökbe fogadni (simán vehetnék egy 100 ezres kölyköt tenyésztőtől is) és mindent megadni neki?


2012. dec. 21. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem így megy az örökbefogadás az biztos. Nekem még nem volt menhelyi kutyám, csak családoktól (hirdetésben talált) KIS!kutyákat hoztam haza.. Én egy rottweilert a haveromnak 10.000-ért szereztem. Fajtiszta volt, törzskönyves szülőktől, csak sajnos neki már nem jutott t.könyv.. ezért volt ilyen olcsó. (ez idén volt.) Szerintem inkább egy kiskutyust fogadj örökbe, mert azok jobban meg fog szokni. :))
2012. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb menhely kénytelen valamennyire trükközni az örökbefogadáson, kérnek érte pénzt, de mint adományt könyvelik le. Ettől függetlenül ez az eljárás teljesen gáz, megélhetési álaltvédőnek hívják ezt az állatfajt, és elég visszataszító.
2012. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából azért érintett rosszul a dolog, mert hónapok óta kerestem kutyát, meg mindenhová írtam és telefonáltam. Akkor adódott a fenti helyzet. Az még "ok" hogy lehúzósak meg minden, de amikor megegyeztünk és én a biztonság kedvéért odatelefonálok, majd közlik, hogy mégsem. Ezek után meg facebook-on és társain azt kapom vissza hogy én milyen szemét meg kötekedő voltam, csak azért mert rákérdeztem, hogy mire kell ennyi pénz, és most akkor örökbefogadásit, vagy adásvételit írok alá (ha már a KUTYÁNAK ennyi az ára), majd azzal vádolnak, hogy én tovább akarom adni a kutyát.
2012. dec. 21. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem semmi. Melyik menhely volt ez? Hasonló dolog történt velem is, amikor örökbe fogadtam 2 hónapja egy kutyát. Lehet, hogy egy helyről beszélünk.
2012. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez azért érdekes. Tényleg érdekelne, hogy milyen kutya és melyik menhely, mert pénzért csak az Illatos útról lehet kutyát kihozni (ami nem menhely, és ott megveszed a kutyát, akármit is mondanak, az összeg 5 ezer és számlát kapsz róla).


Az én összes kutyám örökbefogadott, persze adtam értük adományt, mert tartották, foglalkoztak vele és a többi kutyának is van költsége amit ebből fizetnek ki stb, de annyit adtam amennyit tudtam és egyáltalán nem volt a kutyának szabott ára.

2012. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így nyilvánosan nem akarom beégetni őket, de priviben megírom.
2012. dec. 22. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!