Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyus mellé tényleg...

Szuka kutyus mellé tényleg inkább kan kutyát kellene örökbefogadnom?

Figyelt kérdés

Ivartalanított szuka kutyám van, szeretnék mellé örökbefogadni egy másikat. Tényleg az a jobb, ha kan? Két szuka sokkal inkább összeverekszik, megküzd a falkában betöltött pozícióért?

Kérlek segítsetek, mert egy szuka kutyust néztem ki, de annyi ellenérvet hallok és nem tudom mit tegyek.



2012. dec. 11. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két domináns szukát nem mindig szerencsés együtt tartani, főleg ha te magad nem vgy elég határozott ahhoz, hogy fenntartsd a rendet. De a legtöbb kutya egyébként nemtől függetlenül kijön egymással, ha normálisan vannak tartva és nevelve, szóval ne tartsanak vissza a rémtörténetek.
2012. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Illetve pontosítok kicsit, két domináns bármilyen nemű kutyát nem szerencsés együtt tartani, ha nem vagy elég határozott, mert nemtől függetlenül balhézhatnak, ha olyan a szituáció. A kanok gyakrabban verekszenek, a szukák durvábban, talán ennyi különbség van közöttük.
2012. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, vidd el a kutyádat oda, ahonnan örökbe szeretnél fogadni, és nézd meg, hogy hogyan reagálnak egymásra, vidd el őket egy körre sétálni pórázon.

Ha menhelyről vinnéd el, szerintem ott is szívesen rendelkezésedre állnak egy ilyen bemutatkozás erejére.

2012. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam ilyenről, de lehet van benne valami. 2 ivaros szukánk van az egyik szintén menhelyről jött. Lassan egy éve megvan és volt egy két "veszekedésük" de az is az "eredeti kutyánk szeleburdi természete miatt volt. Tökéletes köztük az összhang pedig mi kant akartunk de így szerintem sokkal jobb.
2012. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen van rá lehetőség a menhelyen, hogy találkozzon a két kutyus. Hétvégén szerintem megyünk is. A saját kutyusom úgy gondolom sokkal energikusabb, talán egy kicsit domináns is.Bár kutyákkal szemben nem volt soha agresszív, de van két macskánk, tőlük azért védi a játékait, kajáját... de amúgy velük is együtt alszik, nem bántja őket, max. elkergeti. A menhelyi kutyust amennyire megismertem nagyon megadó, nyugodt természetű. A macskás dolgok miatt az biztos, hogy eleinte külön lesznek etetve, játékot csak az én felügyeletem alatt kapnak, hogy még okot se adjak hasonlóra az új kutyával szemben. A saját kutyusom úgy gondolom elfogad mint falkavezért, remélem így nem lesz semmi gond.
2012. dec. 12. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
ha jól szoktatod össze őket, így se, úgy se verekszenek össze
2012. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!