Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet akkor tenni, ha a...

Mit lehet akkor tenni, ha a kutyám export TK-ja elveszett a postai úton idefele?

Figyelt kérdés

El˜őző gazdi elintéztem nekem az exportot Ausztriában, 3 hete adta fel de azóta nem érkezett meg, és ő sem kapta vissza.

Most ilyenkor mi van??? Akkor TK nélkül marad a kutyám, akivel kiállításokra akartam járni? (tenyésztője sajnos már nem él, 1 éve eltávozott-tehát hozzá már nem is tudok fordulni :( )


2012. dec. 21. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Olyan nincs hogy se hozzád nem érkezett meg, se ő nem kapta vissza...

A postának minden egyes küldeménnyel el kell számolnia, különben káosz lenne.

Kamuzott, nem is adta fel.

2012. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Előző gazdi...egyébként is, milyen ember az, aki gondol egyet, és eladja a kutyáját? Mint ha valami autóról lenne szó.
2012. dec. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem pénzkeresési ötletből vált meg a kutyájától, egészségügyi problémái támadtak ami által több időt tölt kórházban, mint otthon. Szerinted egy 2 éves kutyának ez megfelelő élet volna? Egyébként is rendszeresen érdeklődik róla, nem nem írnék...


A postáról meg annyit, nekem is veszett már el csomagom, amit feladtam anyukámnak és ő azt sose kapta meg.

2012. dec. 22. 00:19
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem ajánlottan vagy hogy az istenbe adod fel, simán elveszhet, és mivel nem tudod bizonyítani, hogy te mikor, mit, hova adtál fel, nem is kérhetsz számon semmit a postán. Fontos csomagokat, iratokat nettó hülyeség normál levélként küldeni pontosan ezért.
2012. dec. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs ő, hogy adta fel :(.
2012. dec. 22. 00:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe sem jutott hogy létezik olyan ember, aki fontos iratokat nem biztosít be.

De most hogy belegondoltam, biztos ilyen is van.

2012. dec. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem te tetted fel ide a kérdést pár hete, hogy hónapk óta igérgeti az előző tulaj az export törzskönyvet???? Az export tk. mindig a tulajdonos nevére van kiküldve, ergo ha akkor már nálad volt a kutya, miért nem a te nevedre kérte. Ne haragudj, de én ezt nem hinném el a helyedben. én is küldtem már export törzskönyvet, expressz, ajánlva, tértivevényesen, és még mindig megérkezett.


De baromi egyszerű a történet. kutya chipszám, osztrák kennelklub, kutya teljes neve, és adásvételi szerződés. (Egyébként azon rajta kéne lennie az eredeti törzskönyvi számnak). és szépen felveszed az osztrákokkal a kapcsolatot, és kérsz egy tk. másolatot.


Majd ird már neg légyszives a fejleményeket, nem akarlak elkeseriteni, de sajnos ugy néz ki, hogy be lettél csapva:((( Milyen fajta az eb?

2012. dec. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nem akarok ünneprontó lenni, de a postán az ajánlott levél is simán elvész!

Én jártam már így, és kártérítést adtak, az egyzseri feladási díjat rögtön, és a 15x-ös-ét, amint kitöltöttem a kárigényt. Értékbiztosítva kell feladni a fontos leveleket, így minden kéznek nyoma lesz, amin keresztülmegy egy levél, míg az ajánlottnál nem! A postás is simán kiveheti reggel, és nem vezeti fel a listára, amin alá kell írni, a kutya sem fogja keresni rajta! Nekem ezt a postás maga mondta!

A külföldi levelek sokszor eltűnnek, vagy hiányosan érkeznek meg, felbontva, és visszacsomagolva!

2012. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vagy figyelj, eszembe jutott még valami!!! Guglizd be a kutya nevét, a tenyészetnek biztosan van honlapja, és vedd fel közvetlenül a tenyésztőjével a kapcsolatot!!!! Már ha létezik ilyen:((((
2012. dec. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocs későn kapcsoltam, hogy már nem él. De valami örökösök, vagy nyilvántartás biztosan maradt. Ha segitőkészek, akkor nem lesz gond.
2012. dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!