Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járóka kiskutyának? Tapasztala...

Járóka kiskutyának? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknek napközben, amíg egyedül volt(ez általában 4-5 órát jelentett), mindig járókában volt a yorkijuk,h a lakás biztonságban legyen. Először furcsának találtam,(persze érthetőnek), de azóta neten is már többfelé olvastam. Most,h mi is szeretnénk kiskutyát, elgondolkoztam rajta, de vannak kétségeim,h ez a kutyának mennyire megfelelő. Persze jobbnak gondolom,mintha láncon lenne tartva vagy egy kicsi kennelben egész életében, meg mellette szól,h csak ideiglenesen, néhány hónapig kellene használni. De vajon,ha megszokja, később hogy fog viselkedni egyedül a lakásban?

2012. dec. 22. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Először mi is így voltunk vele, de aztán rájöttünk h minek?

Nem csinál egy kiskutya pusztítást a lakásban.

2012. dec. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Hú hát erről én még nem is hallottam. Nem jobb neki ha szabadon van a lakásban?

Amíg nem vagyunk itthon , ami nem tudom mennyi idő, mert tök változó, addig nálunk szabadon van a kutya azt csinál amit akar, ez annyiban merül ki,hol itt fekszik hol ott, meg iszik, ha mászkálás van kint ugat egy-kettőt és ennyi.

Nem tesz tönkre semmit, így nem okoz kárt se magában se a lakásban :)

Ismerősöknál is szabadon van egyedül otthon a kutya.

Ez nekem teljesen új, de szerintem fölösleges, persze nem árt a kutyust megnevelni. :)

2012. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a titok annyi szerintem,hogy mielőtt elmész otthonról vidd le a kutyát, mozgasd le, fáraszd /játék,feladatok, más kutyákkal futkosás/ aztán nem lesz gond vele. Pihenni fog a következő "akcióig". Persze kölyök kutya esetében változik a dolog, mert őket 2-3 óránként le kell vinni,hogy szobatiszták legyenek, tehát nem is lehet nagyon egyedül.
2012. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ezt a járókás verziót még nem hallottam :D Szobakennelbe zárás, biztonságos szobába, konyhába kizárás egyébként gyakori kölyökkutyás gazdiknál, ha felügyelet nélkül van a kutya. Az ok rendkívül egyszerű: a kölykök MINDENT szeretnek felderíteni. Ha a gazdi otthon van, tud rá felügyelni, rászól, ha tabu dolgot akar rágcsálni, helyett ad neki játékot, stb. Viszont ha egyedül garázdálkodhat az egész lakásban egy kölyök, megszokja, hogy a gazdi nem tudja tetten érni :D Tehát azért jó elzárni pár hónapig felügyelet nélkül, hogy NE LEGYEN ESÉLYE HIBÁZÁSRA!
2012. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na tanultam valamit ma is :D én vagyok Szilvi & Argos előtti válaszoló, aha értem, tehát addig lenne ott amíg kicsi, oké :)

Magamból és a kutyámból indultam ki, ő felnőttként került hozzám szóval ez lehetett a gond,hogy nem értettem teljesen mi van , plusz ilyen járókás dolgot se hallottam még, olyat igen,hogy egy szobába volt a kutyus egy két órát..na jó nem írok többet akkor lehet mégse hülyeség :D

2012. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hagytam otthon kiskutyát, millió rágókával mindenféle földi jóval, mire hazaértem, lerágta a tévé csatlakozóját, ami természetesen be volt dugva. A járóka egy teljesen jó dolog.
2012. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nagy ketrec van kényelmesen berendezve.Nagyon praktikus.Amíg kicsik és nem vagyunk otthon bezárjuk, de most már nyitva van és mégis bemennek mert szeretik.

a járóka se rossz ,de a ketrec tréning hasznosabb.

2012. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
37%

Minek járóka?

Ez egy kutya nem holmi kis kölyök...szerintem az a jóneki ha azt csinál amit akar..jó nem bútort tönkre tenii,de ha foglalkozzol vele nem fog unatkozni így nmem rág és nem szed szét semmi!(tapasztalatból mondom)

2012. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szobakennel. És egyébként tényleg úgy lehet a legjobban nevelni egy kölyköt, ha egyszerűen nem hagyod hibázni. Ugyanis a rágcsálás, kaparás, kaja után kutatás a legtöbb esetben önmegerősítő viselkedések, és mivel gyakrabban vannak megerősítve (ha nincs jelen a gazdi, akkor mindig megerősítést jelentenek), elég nehéz megváltoztatni őket. Míg ha nem hagyod hibázni, és nem is szokik rá semmi butaságra.

A legtöbb kutya később magától is bent alszik a szobakennelben, ha nyitva van az ajtaja, a saját védett zuguknak tekintik, ha jól vannak hozzászoktatva.

2012. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez egy kutya nem holmi kis kölyök." Ez elég idióta beszólás volt!!!!!

Egyébként az utolsó hozzászóló tökéletesen megfogalmazta a lényeget.

2012. dec. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!