Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dilemma. Ivartalaníttassam a...

Dilemma. Ivartalaníttassam a kanom, vagy ne? Pro-kontra érvek, tapasztalatok kellenek

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kan kutyámat már ivartalaníttattam, tudom, egészség, szaporulat, stb...

Én is szoktam ezek mellett érvelni.:)

Szukák esetében egyértelműbb a dolog...


A dokim nagy állatbarát, de még ő sem szívesen herélte ki a kanomat.


És most lassan ivaréretté válik a másik is... - ő még tökös:)


Sosem szeretném pároztatni, nem szeretném ha hererákot kapna, stb...

DE. Ha nem muszáj, azért nem ivartalaníttatnám.

Látom, hogy sokan képesek ivaros kannal is tök jól éldegélni.


A kérdésem:

Hogy csináljátok, mire készüljek fel?


Tudom, viszonyrendezés, stb...


Csak a gyakorlatban még nem volt kanom, nem tudom, számítsak-e pl. egy rendezett viszonyon belül is szökésre, ha tüzelő szukát érez?... (amikor nem vagyok jelen - hiszen olyankor elvileg zöldlámpa van...)


(A nap túlnyomó részét bent tölti, pláne a sz.r időben, de nyáron jobban szeret a kertben lenni... nem tudom állandóan felügyelni...)


Ha tüzelő szukát láttunk, még ivaros korában a másik kutyámmal sem volt baj (pedig ő durván domináns hajlamokkal van megáldva). De nem tudom, a távollétemben nem akciózott volna-e, végül is a farkasok is párzanak, ha az alfa nem látja őket.


Ez kanoknál is az élet meghosszabbítását jelentheti? (Szukáknál tudom, hogy igen.)

Minden esetre az orvosommal is konzultálni fogok, de minél több véleményt/tapasztalatot szeretnék begyűjteni.


Ja igen, a lényeg: az ivartalaníttatott kanomnál minden ivaros keménylegény bepróbálkozik... olyan "ez nem fiú, akkor hátha lány" alapon.

Na most ez elég sok kellemetlenséggel jár, igencsak próbára teszi a kanom tűrőképességét...


Ettől szeretném megóvni a tökit, ezért nem vagyok biztos benne, hogy feltétlen meg kellene műttetnem őt is.


A lényeg, hogy neki a lehető legjobb verziót válasszam.



Köszi a válaszokat előre is!


2012. dec. 20. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nekem az a tapasztalatom, hogy az ivaros kanok borzasztóan büdösek, és ez nálam minden más érvet üt.
2012. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

:O :D Hát, ilyet még nem hallottam...:D

Kecskéknél igen, de kutyáknál!!


Nekem az egyik szukámnak van erősebb "lábszaga", de egyik sem büdös.:) (max. eső után van ázott kutyaszaguk egy darabig...)


Azért köszönöm a választ.:D

2012. dec. 20. 13:56
 3/17 A kérdező kommentje:
De hangsúlyozom, nem az a kérdés, hogy nekem melyik kevésbé problémás, hanem NEKI.:) - Őt valószínűleg nem zavarja, ha büdös, sőt, én nem használok parfümöt és körömlakkot, sem illatos dezodort, mert valószínűleg nekik az a büdös - és kicsit jobb a szaglásuk.:D
2012. dec. 20. 13:58
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen. Ezer és egy okot felsoroltunk már, te döntesz. Igen, ivartalanítsd!
2012. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Pl. Milyen szenvedés neki, ha lát egy tüzelő nőstényt és nem mehet oda.

Lehugyozza az ajtót, ami elég büdös.

2012. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én elég érzékeny vagyok a szagokra. :)

Én mindenképp ivartalanítanám, de látom hogy mi nagyon másképp gondolkodunk, így neked mégis azt javaslom, hogy ne ivartalanítsd. Nézd meg hogy működik e a dolog, hogy viselkedik. Aztán ha gáz van, akkor még mindig ivartalaníthatod.

2012. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az enyém nem pisili le az ajtót.:) Ha megtenné, letiltanám...


Úgy látom, rosszul tettem fel a kérdést...


Ivaros kutyások: milyen problémákkal találkoztatok ennek kapcsán?


Ivartalan kutyások: milyen problémákkal találkoztatok ennek kapcsán?:)


Sok tapasztalatot szeretnék begyűjteni, hogy könnyebben tudjak mérlegelni.

2012. dec. 20. 14:18
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Ha lehetne ezt most apróbetűvel írnám, hogy minél kevesebben lássák, de veled megosztom:

én ha visszacsinálhatnám, nem ivartalanítanám a kanomat. Annak ellenére sem, hogy rejtett herés volt, tehát műteni muszáj volt, de ha most ott lennék újra, a rejtett herét kivetetném a jót meg megtartanám.

Az én kutyám popója olyan izgi, hogy volt, hogy tüzelő szuka is volt velem, mégis az én kanom volt az érdekesebb.

Na hát ez maga a pokol egy domináns kutyának, mert egy ponton túl tényleg nem bírja viselni, és vagy szétcsap köztük, vagy adok neki valami pótcselekvést. Látom, hogy kínlódás ez neki is, és néha szívem szerint megengedném neki, hogy nekimenjen az őt zaklató kanoknak, de azt meg nem lehet.


Na de természetesen mindenhol mindenkinek kommunikálom, hogy az ivartalanítás fontos, de úgy gondolom, hogy vagyok olyan szinten, hogy kézben tudjak tartani egy ivaros kant is, és azt is tudom garantálni, hogy ne szaporodjon. Szukánál viszont egyértelműen ivartalanítanék, és szerintem nekem nem is lesz többször kanom, csak szukám.

2012. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ja igen, a lényeg: az ivartalaníttatott kanomnál minden ivaros keménylegény bepróbálkozik... olyan "ez nem fiú, akkor hátha lány" alapon.

Na most ez elég sok kellemetlenséggel jár, igencsak próbára teszi a kanom tűrőképességét... "


Ez így van, némely esetben olyan erős ivarszaga lesz az ivartalanított kutyának (mindegy, hogy kan vagy szuka), hogy az ivaros kanok megőrülnek érte és próbálkoznak. Ez valódi konfliktus forrás főleg akkor, ha a gazdi nevelés helyett ivartalanította a kutyát mert kezelhetetlen volt. Mert ugye a műtét a problémát nem oldja meg de benne van a pakliban, hogy sokkal gyakoribb konfliktus helyzetet teremt az erős szag miatt.


Nekem egy ivaros kanom van és egy kölyök kanom. A kölyök se lesz ivartalanítva, mert kiállításozunk velük. A tüzelő szukák jelenléte (inkább csak a termékeny napokban) valóban zavaró, de nem kezelhetetlen probléma. Ettől nem lesz agreszívabb a kan, nem lesz totál szófogadatlan (azért ilyenkor nem vizsgáznék vagy bemutatóznék vele), nem szökik csak épp az látszik a fején, hogy "Fél füllel hallom én a gazdit és megyek is oda hozzá, de le nem veszem a szemem erről a csajról!!! Gazdi, gazdi engedd, hogy odamenjek!!!" Aztán ha lecsatlakozik rólunk a csaj, akkor minden vissza áll a normál kerékvágásba.


Én azért azt javasolnám, hogy ha nincsenek kiállítási terveid, akkor inkább ivartalaníttasd mindkettőtök érdekében!

2012. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
hát, nehéz döntés.. :) nekem ivaros kanom van. többi kutyával eleinte úgy viselkedik, mintha nekik akarna menni, egy összeszagolás után vidáman játszik másik kannal is. ő kinti kutya, szegénynek van egy kis "kutyaszaga", de nem vészes, meg ha bent tartod, lehet a tiednek alapból nem lesz :) soha nem szökött még el tőlünk, akkor sem, ha tárva nyitva van a kapu. szuka után volt hogy kiszaladt már, de első szóra vissza is jött. a saját tapasztalatomat írtam le,de persze ez kutyafüggő. lehet hogy egy másik kutyával nekem se menne ilyen egyszerűen. :)
2012. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!