Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutyát mivel zavarhatom el?

Kóbor kutyát mivel zavarhatom el?

Figyelt kérdés

falun élek,ki szoktam vinni a kutyámat a mezők fele sétálni.most itt a hetekben már többször kellett haza fordulnom vele,mert gazdátlan ebeket láttam.

az enyém egy tacskó mix szuka.

ha esetleg ez történne,hogy az egyik megtámadna minket,mit tegyek?

volt már olyan hogy nekünk akart jönni egy másik,annak elég volt hogy toppantottam felé,és hadonásztam.

de mi van ha ennyi nem elég?ha pl a támadó csak jön mint a homály,semmire se való tekintettel?

most kikerestem itthon a lovaglópálcámat.

ha úgy adódna,hogy már harapja,tépi az enyémet,akkor megérzi ha azzal elkezdem ütni?attól elengedné?

kicsi csaj vagyok(45kg),lehet hogy egy nagytestűt én meg se tudok félemlíteni.mert szoktam a sárban látni akkora tappancs nyomokat,mint egy medvetalp...

mi van akkor ha bemerevedik és vicsorog rám?akkor is elinduljak felé?vagy én is álljak ott fenyegetően,és várjak amíg meg nem unja?

mert ilyenkor azért félnék felé menni,nem-e támadásnak veszi,és nekem jön :/


2012. dec. 22. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
csúzli
2012. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Huhh... Ha akkorák is mászkálnak arrafelé, az már tényleg veszélyes :$$

Veszettek is lehetnek....

És sajnos ha ráharapnak a kutyádra, úgy elborulhat az agyuk hogy nem reagálnak a pálcára sem.. ://

2012. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vaszily katalin ***** válasza:
hu,de jo neked mijen bátor vagy,én betojnék.
2012. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A saját és a kutyusod épsége érdekében egyaránt ne nagyon próbálj meg ilyen kutyák felé menni!!! Egy bevadult kutyánál a pálcával azt éred el, hogy még mérgesebb lesz.

Az én tanácsom, hogy ha már messziről meglátod őket, fordulj meg és sétáljatok másfelé. Még a kistestű szabadon lévő kutya is elkaphatja a tiédet, aki pórázon van és megsebesítheti elég csúnyán, a nagyobbakról és rólad nem is beszélve... Nem érdemes kekeckedni velük. Ha tudod, derítsd ki, ki a gazdájuk, szólj nekik, hogy a kutyák kint vannak és veszélyesen, a legtöbb ember a szép szóból is ért, megjavítja a kerítést vagy odafigyel a kapuk becsukására. Ha nem találod őket, akkor a végső esetben gyepmesteri hivatalban is tudod jelezni a gondot.

2012. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy paprika sprayt, ha baj van bele tudod nyomni a képébe. De én inkább kerülném a konfliktust, amíg össze nem szedik őket. Ha viszont nincs más sétáltatási útvonal, akkor paprika spray, ha kutyával megyek, nálam mindig van.
2012. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szólj a vadászoknak, és ők kilövik őket.
2012. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

csúzli nem jó,mert eszméletlenül sz..rul célzok :D

nem tudom hogy milyen fajta lehet,mert nem láttam még,de egy pici kutya lábnyom mindig van mellette.de ahhoz van emberi lábnyom is(néha)

sajnos muszáj sétáltatnom,mert az udvar nem olyan nagy,nem tudom lemozgatni.

biciklivel szoktam menni,1-1.5 órára,most már meg se érzi...

ha nincs lemozgatva,egész nap zizeg :/

az meg nem állapot,hogy épphogy kiérek a kertek végére,már fordulhatok is vissza...

egész eddig nem volt sehol kutya,most hogy jár le a chipek határideje,mintha több lenne.

tegnap is egy németjuhász miatt kellett hazajönnünk.még az a szerencse hogy pici a kutyám és a bokroktól nem vette észre.én meg ugye nem érdekeltem.

de az egyik nap is 4-5kutyából álló falka volt az út közepén,ilyet itt még nem is láttam!mindig feltűnik valahonnan 1-1,de hogy ennyi egyben...

a sajátomat hátra is zártam,nehogy megráncigálják a kerítésen át(az enyém mindenkivel haverkodna,kidugja az orrát aztán elkapják)

a vadászos dologtól félek,mert az enyém olyan,hogy néha 20-30méterre is előre fut.

kinn razziáznak a vadászok,nehogy az enyémet lőjék le...

2012. dec. 23. 00:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Szólj a sintéreknek/kutyamenhelyeseknek hátha kijönnek értük. Úgy meg ha mondod hogy támadóan lépnek fel ki is kell jönniük értük ha jól tudom. Egyébként tényleg paprika sprayt vegyél ha komolyan támadnának fújd jól képen őket aztán felkapod a kutyát és spuri amíg a csípő érzéssel vannak elfoglalva.
2012. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Más hasonló kérdéshez írtam:


"Nagyon nem ajánlom, hogy a kutyádra hagyd a kóbor kutyákat! Ugyanis ebben az esetben NEM FOGOD TUDNI AZTÁN KUTYÁK KÖZÉ VINNI!!! És ezt komolyan mondom.

Előző kis szobakutyámmal simán megcsináltam, hogy üvöltve-trappolva mentem az idegen kutya felé, Dasty meg visítva üldözte ki a világból a másikat, akár nj-t is :D Ha én akartam elkergetni, lefektettem, és Dasty nyavicskolva bár, de helyben maradt :D Viszont pár akció után a kis seggdugasz kutyám már a gazdás kutyáknak is odavicsorgott! Pár pofon után leszokott róla, aztán a későbbiekben én zavartam el a közeledő támadókat.


Mikor roti-nj keverékem 9 hónaposan hozzám került, bizonytalan volt...hamar kinyílt a csipája, behívása jó.

Szinte rutinból küldtem az önsétáltató kutyák elhajtására, mert tudtam, hogy egy üvöltés visszafordul...Ehhez jött még pár támadás, amit nem tudtam kivédeni. És eljutottunk oda, hogy a kutyám a szabadon, kicsit távolabb futkározó kutyákat kinézte magának...és ha nem ordítom le, simán oldalba harapta volna őket. Rákapott a hajtás ízére, ami nagyon veszélyes!!!

Azóta kicsit utána is olvastam a dolgoknak. Ha azt akarom, hogy a kutyám tiszteljen, a falkánkat nekem, mint vezető kötelességem megvédeni.

Tehát új felállás lett: Argos fekszik, én meg előremegyek elzavarni az idegent. Sokáig ilyenkor nem maradt fekve, de nagyjából a helyén maradt, igaz ugatott-morgott-nyavicskolt, de rám bízta a dolgot! Ezzel a kutya szemében sok jó pontot lehet szerezni, mint vezető :)

Például kb. 2 hónapja volt egy érdekes szitu...jött szemben egy kisebb keverék egy nővel...kan, domináns, akár az enyém...mire odaértünk kiderült, hogy nem a nőé...és az előbb egy pórázos kutyával verekedett :O mindegy, Argost odaengedtem, borzoltak-pózoltak-feszültek. De a kis dög mászott volna Argosra, aki ezt már nem hagyta volna nyilván. Úgyhogy lefektettem a kutyámat, aki elsőre meg is tette. A kutya meg beállt fölé!! A kutyám régebben ilyen szituból felpattant, nehogy már fekve maradjon egy domináló kutya alatt :D Most fekve maradt végig, amíg én zavartam el a kutyát! Ez az ideális. Azóta könnyebben tudom egyedül elhajtani az idegeneket.

Pl. ma három önsétáltató közeledett, Argos leült, igaz morgott, de ott maradt.


Neked is ezt javaslom: kutyát pórázon magad mögé húzod, később ha már képzett, lefekteted és TE zavarod el a kutyát határozott hangon, lábbal dobbantva, nagy testfelülettel közeledve az idegen kutya felé.

Persze lesz (de NE LEGYEN) szitu, amikor hirtelen támadják meg a kutyádat. Ott azonnali üvöltés és odafutás...szerencsés esetben a másik elmenekül...ha nem, akkor már neccesebb a szitu...""

2012. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!