Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik írták, hogy elzavarják a...

Akik írták, hogy elzavarják a kóbor kutyát: pontosan hogyan?

Figyelt kérdés
Írtátok egy másik kérdésnél hogy kiabáljak rá, dobbantsak a lábammal. De ha ez nem érdekli, és áll velünk szemben és vicsorog? Nekem még egyszer nem sikerült kutyát elzavarnom, hogy ténylegesen elrohant volna tőlünk. Általában továbbra is ugat, vicsorog, baromira nem hatja meg, ha én rákiabálok. Mit csinálok rosszul? Aki tényleg képes elzavarni a kóbor kutyát, hogy csinálja?
2012. dec. 22. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felállok pont szembe vele, a karomat kissé begörbítve tartom oldalt és fel-le mozgatom, ahogy a levegőt veszem, ezzel jelképesen mutatom a bordaívemet neki, nagyobbnak tűnök. A levegőt lassan veszem, hangosan sziszegve szívom és fújom ki, közben elég hangosa morgok akár. Nagyon lassú léptekkel, fenyegetően közelítek felé, időnként teljes erőből ráordítok, ilyenkor dobbantok is egyet és teszek felé egy gyors lépést. Végig szúrósan a szemébe nézek. Mivel nálunk rengeteg kóbor kutya van, ezért a biztonság kedvéért szoktam magammal vinni egy varázspalackot (kavicsokkal, 5 ft-os érmékkel félig megtöltött fél literes palack). Ha ezt megrázom, miközben ráordítok a kutyára, még fenyegetőbb vagyok, ez hatásos szokott lenni magában. Ha ez sem segít, jó erősen közvetlenül a kutya mellé vágom a varázs palackot, miközben ráordítok és lendületesen felé mozdulok. A felé repülő tárgyra és hirtelen zajra biztos ki fog zökkenni, ezt ki kell használni.
2012. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem sokszor találkozok kóbor kutyával, de ha mégis, akkor megpróbálom elzavarni. Hangosan rákiáltok, közben dobbantok felé. A legtöbb ennek kicsit megijed, és inkább elinal. Ha már közelebb jönne, akkor valami bottal elzavarnám.
2012. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak egyszer nem hatotta meg kóbor kutyát a viselkedésem, de az tüzelő szukával volt, és hálistennek úgy döntött, hogy inkább vele megy, nem minket zaklat. De amúgy a határozott fellépés a lényeg, fenyegetőnek kell lenni és hajthatatlannak. Én nem csak dobogok, simán el is indulok felé ilyen "most rettenetesen megverlek" kisugárzással, és közben szóban is zavarom el. Persze ha morogna, vicsorogna rám, nem biztos, hogy ez lenne a megfelelő módszer, olyankor néha jobb engedni, pl. ha a területét védi, vagy a társát, de egy sétálgató kóbor kutyát ennyivel simán el lehet zavarni.
2012. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is fenyegetően megindulok felé, a kutyámat magam mögé húzom, és a gázspray-t a kezembe veszem, ez elég magabiztosságot ad. De ha elég messze van, lehajolok, mintha követ vennék fel, ettől a gyakran kiszökő kutyák jelentős része azonnal eliszkol. Én amúgy dobbantásnál mindig nyugodtan állva megvárom, amíg közel ér a kóbor kutya, és a meglepetés erejével, hirtelen mozdulok felé és csapom a lábam a földhöz. Ha már messziről kiabálnék és dobognék, közel sem lenne ilyen hatásos. Amelyik egyértelműen neki fog esni a kutyámnak, azt legalább jól meg tudom rúgni, a kivárással felkészülök rá.
2012. dec. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyszerűen nem vagyok elég gyors:( próbáltam már akkor rúgni, amikor a kutyám felé mozdult, de nem hatotta meg, a kiabálás sem. Amikor meg már egymásnak mennek a kutyák, annyira egymásba gabalyodnak, hogy nem is tudnék pontosan célozni. Nagyon idegesítő, eddig 2x fordult ilyen elő, és mindkettő semmibe vette a fenyegetésemet:( totál tehetetlennek érzem magam.
2012. dec. 24. 00:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor paprikaspray. De amúgy egyrészt nem csak rajtad múlik, ha a kutyád kihívóan viselkedik (laza pórázon is megy), az nehezíti a helyzetet, másrészt meg baromira nem a gyorsaság a lényeg, ne várd meg, amíg rúgótávolságba kerül, hanem zavard el már akkor, amikor látod, hogy gond lesz. Ha elkezdesz fizikai harcba keveredni egy kutyával, annak sosincs jó vége, meccseljétek le fejben, az biztonságos.
2012. dec. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!