Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A saját apámnak szívem szerint...

A saját apámnak szívem szerint nem adnék kutyát, de neki kell. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Apám még nem olyan kutyatartó, amilyenek mi vagyunk, hanem meglehetősen ódivatú. Nem sétáltat kutyát, és állatorvoshoz is csak akkor megy a kutyája, ha én viszem. Tehát én figyelek a kutyája oltásaira, ő csak szereti. Házba nem engedi be, de kint csinál fűtést, hogy ne fázzon télen, de nála a kutya az kerti tartozék, sok-sok etetéssel, minimális foglalkozással.


Sajnos haldoklik a kutyája, valószínű, hogy az ünnepek alatt el kell őt engednünk, de már előre aggódom, hogy mi lesz utána. Neki egész életében mindig volt kutyája, természetes, hogy most is akar majd, és szerencsére ahhoz sznob, hogy szaporítótól vegyen, úgyhogy magától törzskönyves kölyköt venne, de szerintem ez nem jó élet egy kölyök kutyának.

Én ideiglenesezem, abban bízom, hogy ha lesz egy ideiglenesem, akibe beleszeret, akkor maradhatna, de csak olyan szervezetekkel dolgozom együtt, akik ilyen körülmények közé nem adnának kutyát, mindenhol alap a házba bejárás. Hazudjak az örökbeadó szervezetnek a tartási körülményekről? Vagy hagyjam, hogy vegyen egy törzskönyves kölyköt?


2012. dec. 21. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Alap a házba bejárás? Ne haragudj, lehet hogy most én is ódivatúnak fogok tűnni, de szerintem egy kutyának semmi keresnivalója a házban. Ott az udvar, nagy és tartós minuszok esetén a pince/garázs, sokkal jobban érzi az magát odakint, mint benn a házban. Persze igazi kutyára gondolok, és nem a kutyának csúfolt csivavaszerű genetikai selejtekről.
2012. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rövidszőrű mentett kutyát senki nem ad örökbe csak kerti tartásra, és egyet is értek ezzel.
2012. dec. 21. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Menhely. Ők annyira nem szigorúak ezzel kapcsolatban, külseje, kora miatt esélytelenebb kutyát szerintem jó szívvel kiadnának neki. Vagy ami még jobb, gyepmesteri telep, a halálnál valószínűleg a csak kertben szeretés is jobb. De mindenképpen valami nyugis kutyát keressetek, amelyik nem kattan meg a séta meg a korrekt foglalkozás hiányától.

Amúgy szerintem normális tenyésztő sem adna ilyen körülmények közé kutyát, bár tény, hogy az állatvédők sokszor náluk is szigorúbbak.

2012. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt az ötletem, hogy egy esélytelen fekete vagy csíkos idősebb keverék kutya, de nem hiszem, hogy belemenne. Mint mondtam, sznob, tehát csakis fajtamentés jöhet szóba, már az ideigleneseimre is pampogni szokott, hogy ne vigyek az ő házába kóbor kutyákat... De talán abban még puhítható...
2012. dec. 21. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ahhá, így már értem a dolgot :) Vigyél neki egy fajtiszta Kaukázusi Juhászkutyát, az elég szívós hogy eltűrje az apud által teremtett nomád körülményeket ^^
2012. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy kaunak nem elég nagy a terület, meg a hosszú szőrűt se szereti. Mondom, tipikusan az az ember, akinek nem értem minek kell kutya. Mindig is masztiffjai voltak, elviselik az életkörülményeket, nem arról van szó, hogy nem viselik el, meg én hétvégente sokszor otthon vagyok, olyankor a sajátommal együtt az ő kutyáját is megsétáltatom.

Nem az a baj, hogy ne bírná ki egy kölyök masztiff, csak szerintem nem érzi jól magát.

2012. dec. 21. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele beszélni,hogy megértse,mik az igényei egy kutyának?
2012. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Évek óta próbálom megbeszélni, szerinte én vagyok fanatikus és hülye...
2012. dec. 21. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!