Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám és ugye kajánál megy oda kunyerálni.És hiába mondom apának,hogy ne adjon neki semmit mindig ad.És mindig felidegesít ezzel.Nem értem,hogy mi a fenéért nem bírja felfogni,hogy nem kell neki adni és akkor nem megy kunyerálni.Hozzám szinte nem is jön mikor eszek,mert tudja,hogy tőlem semmit nem kap.És egyszerűen az apám nem bírja felfogni,hogy nem kell neki adni.Azt hiszi,hogy ettől jobban fogja a kutya szeretni vagy nem tudom.. de már nagyon-nagyon idegesít és már többször is veszekedtünk emiatt,mint ahogy most is... Ha itthon vagyok akkor mindig szólok és ott vagyok(de ettől persze simán ledob kaját neki és csak röhög rajta...),de ha suliban akkor nem látom,hogy mit csinál.És nem bírja felfogni,hogy következetesen kell nevelni.Pedig olyan okosnak hiszi magát...Valakinek nincs ötlete mit tudnék csinálni?
2012. dec. 23. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, nálunk anyukám csinálja ezt, ők így a kutyámmal együtt esznek :D

Igazából nálunk se megy oda máshogy kunyerálni, ötletem nincs sajna. Viszont ettől nem lesz "baja" a kutyádnak, úgy értem, nekem ugyanúgy szót fogad stb. Anyukám mondjuk ha leviszi ő el se engedi, mert nem biztos,hogy vissza menne neki, de ő kb. 3 havonta 2x viszi le szóval nincs gond :D

Tehát a te kapcsolatod a kutyával nem fog változni csak apukádra nem feltétlen fog hallgatni.

2012. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem változik meg a kapcsolatom emiatt vele.Csak rám hallgat meg én viszem sétálni,én tanítok neki trükköket meg én sportolok vele szóval nincs baj a kapcsolatunkkal.De utána meg mondja apa a nagy eszével,hogy mindig ott kunyerál meg minden.Meg van,hogy beengedni a nagyszobába és amikor itt vannak nagymamámék akkor meg épp,hogy a küszöbhöz lép,leüvölti a fejét,hogy takarodjon kifelé.És szegény kutyám így marhára értheti a dolgot...:SS Ezért kérdeztem,hogy nincs-e valakinek ötlete,hogy mit tudnék csinálni.Ja,és ráadásul apától fél,mert kiskorában néha megverte,de persze most meg tagadja meg,hogy ő sose verte meg meg stb..áá,persze...sose.-.-"..Meg azt mondja,hogy ő a falkavezér holott a kutyám le se ül neki,max csak akkor ha felemeli a kezét...marha nagy falkavezér.Fél tőle a kutyám és nem látja be.És csak amiatt megy oda 1000x farok csóválva hozzá,hogy ne bántsa ő meg azt hiszi,hogy szereti...
2012. dec. 23. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így már más probléma, azt hittem csak simán eteti, mert nálunk ennyi.

Apukádat kéne meggyőzni valahogy, mert ha még csak etetné hát jó,de ez így tényleg elég rossz a kutyának,hogy egyszer ez van egyszer az :/

Gondolom már pár beszélgetésen túl vagytok.. ha eszembe jutt valami akkor megírom :)

2012. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen.Elég problémás.:SS Már próbáltam beszélni vele,de nem érti meg vagy nem akarja megérteni.:SS

Rendben van.Köszönöm szépen a segítséget!:)

2012. dec. 23. 13:19
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
Csak az segíthet, ha meggyőzöd Apudat, hogy legyen következetes. Vagy kössetek kompromisszumot: amíg eszik, addig küldje a helyére a kutyát, majd ha végzett, menjen oda a kutyához, dicsérje meg és adjon neki pár falatot az ételéből, amit amúgy is a kutyának adott volna. Így ő is szerette a kutyát, a kutya is kapott finomat, de ráadásul feladatot is hajtott végre :)
2012. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!