Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a Bichon Havanese...

Szerintetek a Bichon Havanese kutyát nem jó ötlet kint tartani?

Figyelt kérdés
Mert nagyon szereznék egy Bichon Havanese kiskutyát,de kint tartanám.!
2012. dec. 23. 20:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

Nekünk 4 éves westienk van és kint tartjuk.Ő csak akkor van bent,amikor hideg van.Soha nem fázott meg, nem volt még beteg. Bár a havanese szőre teljesen más,mint a westienek.

Az viszont igaz, hogy nagyon igénylik a társaságot.Rengeteget sétálok vele és sokat vagyunk vele kint az udvaron. Szerintem, ha egy kutyát az elejétől fogva kintre nevelsz, ezt fogja megszokni és semmi probléma nem lesz. Persze a kutyatartás nem annyit jelent, hogy napi 1 órát foglalkozol vele,a többi időben meg egyedül hagyod az udvaron.

2012. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem arról van szó hogy megszokná-e vagy sem a ridegtartást. A bichonoknak nincsen aljszőrzetük, úgy mint a westinek vagy a yorkinak, ezért az első télen megfagyna. A yorki és a westi különben is terrier (III. fajtacsoport), a bichon pedig társasági kutya (IX. fajtacsoport).
2012. dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Amit a Bichon Havanese-ről mondtatok hát...nekem van és nagyon szeret kint lenni és NEM beteg. Próbáltam bent tartani estére aludni bejön de nem szeret bent lenni mert kint van egy Németjuhászom és imádják egymást egész nap játszanak és én nem csak 1 órát foglalkozom vele...Amúgy nem véletlenül hirdetik őket úgy, hogy kint is tarthatók. Nevelés kérdése az egész. Az a lényeg, hogy legyen egy biztos pont ha vizes beviszed megszárítani, legyen pl. a teraszon egy kosara takaróval és kész.Szerintem semmi akadálya hogy kint tartsd.



Nem kérek együtt érző válaszokat hogy szegény kutya...meg hogy nekem minek kutya, sőt gratulációt sem....

2013. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Mi szereltünk fel neki egy csapóajtót ... mi se szerettük volna a lakásba tartani, így este bent alszik jó neki mert meleg van. Télen szinte mindig benn van, de nyáron szeret napozni kint :)
2013. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
amugy a kazánházunkban :D
2013. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!