Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyusom nagyon...

Barbyka1989 kérdése:

Havanese kutyusom nagyon sokat nyüsszög szinte mindig mindenért. Mit tehetek? 1 napja van nálam. Rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez még eleinte természetes, adj neki egy kis időt, amíg megszokja az új helyét és Téged. Játsszatok sokat, meglátod hamar boldog kis virgonc lesz belőle. Nem vagy rossz gazdi.
2012. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de biztos nincsen baj?mert elég sokat alszik napközben is az első éjszaka pedig csak úgy aludt el ha a kezemet mellé tettem a kosarába.és ha valamiért nem lát akkor iszonyatosan nyüsszög.szerintem nem jó ha minden nyikkanásnál megsimogatom vagy felveszem mert hozzászokik.de akkor hogyan szoktassam le róla?
2012. dec. 17. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
szeparációs félelemnek hivják olvasss utána hogy mit kell tenni ellene
2012. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.utánna olvastam.valószínű hogy ez az oka a dolgoknak de egyenlőre nem látom a konkrét megoldást.mert nem irtak konkrét dolgot.lehet hogy az a baj hogy túl szabadjára engedtem.túl nagy térben mozoghat és ettől nem érzi biztonságban magát.megpróbálok ezen változtatni.
2012. dec. 17. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:

attól is függ hogy mennyi idős. kölyök kutyáknál előfordul. a lényeg hogy nem szaba dhagyni a dolgot, mert az lesz a vége hogy amikor haza érsz örömében bepisilhet (unokahugomék kutyájával ez történik) ha jól emlékszem az a megoldás hogy meg kell neki mutatni hogy ha magára is hagyod vissza térsz... (nem szabad róla tudomást venni hogy nyüszög.. ezt a kis babáknál ugy szokták hogy ha nincs baja a babának de ki mész a szobábol és egyből sír akkor nem foglalkoznak vele (előbb utobb elalszik a hisztiben vagy a sirás után megnyugszik) szóval az első lépés hogy alvásnál a helyén aludjon a kezed nélkül: előbb utobb ugyis elalszik



[link]

2012. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.ezek jó tanácsok.kicsit bepánikoltam hogy már az elején elrontottam mindent.amugy 8hetes vagyis már majdnem 9.remélem megtudom neki tanítani neki a dolgokat.bár bizonytalan vagyok hogy hogyan fogom viselni a sírását.
2012. dec. 17. 12:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyakran hagyd magára gyakorlás képpen úgy, hogy ott vagy a közelben, de másik helyiségben pl.

Próbálgasd azt csinálni, hogy amint csöndben van, már mész is vissza és megdícséred. Ha csipog, akkor meg ne vegyél róla tudomást.

2012. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!