Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Elronthatom" ezzel a kutyámat?

"Elronthatom" ezzel a kutyámat?

Figyelt kérdés

Újfunlandim van,most 4,5 hónapos.

Szófogadó,sokat tanulok és foglalkozok vele.

Viszont van egy olyan játék,amikor csak hergelem kicsit ütögetem ő meg ugat,vicsorít,támad,harap.

Ha véget akarok vetni a játéknak pillanatok alatt lenyugtatom és azután teljesen normálisan viselkedik.

De valaki a parkban leszólt,hogy megvadítom a kutyám stb,hogy vérre fog hajtani..

Mivel még nagyon élesek a fogai,hiába nem harap nagyot de néha megvág és a kezem bőven véres szokott lenni néha,ha nem vigyázok eléggé.


2012. dec. 23. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nem jó ötlet addig piszkálni amíg támad. Ez késöb berögzülhet pl ha egy kisgyerek durvábban nyúl hozzá ,lazból rátámadhat.
2012. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem Beaglem van kis korába is ugyan ez volt majd leszokot róla oolyan 1 évesen amikor elkezdte kergeti a macskákat ne agódj miatta majd leszokok na de azért ne vidd túlzásba
2012. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Vadulós játékokat a kutyák is játszanak egymás között, mégsem tépik szét a másikat viccből. Arra figyelj, hogy ha csak véletlenül is megharap téged, azonnal hagyd abba a játékot, érezze, hogy vigyáznia kell. Inkább keress valami tárgyat, amivel ilyet játszhattok, és harapdálhatja, de az tényleg nem jó, ha megtanulja, hogy az ilyen balesetek elfogadottak. Egy másik kutyát amúgy ezzel sem sebezne meg, szóval az ő szempontjából teljesen normálisan játszik, de vegye észre, hogy az ember sérülékenyebb teremtmény, oda kell figyelnie.
2012. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ismertem egy németjuhászt, aki megőrült, ha elfogyott a folpack, és annak a tekercsébe fújtunk. Kicsit hajókürt-szerű hang volt, de ez a kutya teljesen begőzölt tőle. Klassz volt ezzel szivatni, de soha nem támadt, még ha látszott rajta, hogy szétveti az ideg, akkor sem, csak ugatott.

Az újfundlandi szerintem alapból nem támadós és emberszerető, birkatürelmű jószág, hiszen mentőkutya. És, ha jól tudom, annak is lett kitenyésztve. Én csak nagyon extrém körülmények között tudom elképzelni, hogy támad.

2012. dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeg, hogy mindig tudja, ki a falkavezér, te meg tartsd szem előtt, hogy kutya, és kezeld is akként.
2012. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem,soha nem túloz meg semmi olyasni,tényleg csak olyankor vérzek,amikor picit odakap és közben gyorsan elfordul vagy bármi és akkor karcol..

Ha erősebben harap,akkor megállítom szólok neki.Érti ő:)

2012. dec. 23. 23:58
 7/9 anonim válasza:
nekem labradorom van (közel áll a 2 fajta egymáshoz) én is szoktam hergelni és harcolni is tanítgatom de én arra tanítom h csak akkor támadjon mikor veszély fenyegeti vagy parancsolom neki , az nembaj hogyha hergeled és harap csak meg tudd neki parancsolni h elég , ha nemfogad szót akkor megfogod és leviszed a földre vagy lefogod h tudja h alul maradt és utánna mondod neki h állj akkor megáll tanítgatod , enyém ilyenkor mindig megnyugszik odajön adok neki jutalom falatot és megdicsérem , nekem ez mindig bejön mostmár csak olyanra tanítom h harapja a kart fogja le vagy vmi csak nem mindig fogad szót:D meg ha elviszed egy kutyatrénmingre sokat tanulhatsz h neveld stb... egy óra kb 500-1500ft szokott lenni
2012. dec. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, ha tudod kontrollálni a kutyádat és amint vége ennek a típusú játéknak, a kutya is leáll. Én is rendszeresen birkózom és játszom durvább játékot a kutyámmal. Ilyet csak velem játszik, másnál be sem próbálkozik. Tudja hol a határ és amint vége, leáll ő is.


Egyébként egy újfoundlandi amúgy sem fog elvadulni ettől, egy szelíd óriás.

2012. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jobb játék, mintha valami tárgyat használnál, hiszen itt Te vagy a figyelme középpontjában, te irányítod az egészet. A kötődésen, kapcsolatotokon is nagyon sokat segíthet ez. Csak arra figyelj, hogy mindig Te kezdeményezd ezt a játékot. Ha ő akarná, hagyd figyelmen kívül, ha durvul, állítsd le és mindig Te is hagyd abba. Ne a kutya hagyjon faképnél. A dominánsabb kiváltsága a játék, séta, minden közös program irányítása.
2012. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!