Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Miért morog meg?

Mit tegyek? Miért morog meg?

Figyelt kérdés

Írogattam régebben ide, biztos van,aki ismer.

Szóval van nekem egy mudi kanom, 3 éves múlt. Nagyon domináns volt már akkor is, amikor elhoztam :). Imádom őt, és mindent megkap, nevelést is (eddig). Viszont most elköltöztem, a barátom nagymamájánál lakunk emeleten, egy kis szobában. Azóta anyukám foglalkozik vele. Eteti, itatja, játszik vele, csak nem sétáltatja. És itt van a probléma. Egy -két hete, ha nem tetszik neki valami, visszamorog. Most mi lesz? Eddig én nagyon jól neveltem, de már rám is rám morgott ma.


leírom a szitut: Eddig tudta azt, hogy szépen sétáljon. Nem mondom, hogy nem húz néha, de a kutyák mellett csendben elment. Eddig. Viszont ma rászóltam séta közben, mert morgott. Erre felém fordult, és rám morgott.



Valószínűleg elvesztette a falkavezérét, és az a baja, vagy a sétahiány? két hetente jövök csak haza, sajnos sokat kell dolgoznom.


Valaki valami megoldást?


2012. dec. 24. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű mindkettő közrejátszik, séta és rendes nevelés a megoldás. Magaddal nem tudod vinni?
2012. dec. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Na, és mit tettél, amikor rád morgott?

Szépen hangzik, hogy elvesztette a falkavezérét, meg a séta hiánya, de akkor sincs JOGA megmorogni azt, aki a gazdája. Mert ha kéthetente is jársz haza, akkor is a gazdája maradsz. Az már a te dolgod, miként adod tudtára, nem változott a gazda-kutya viszony.

2012. dec. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor hazamész hogy viselkedsz vele? A nyakába borulsz, hogy 'édes kiskutyám, de hiányoztál!'. Na ilyet ne tegyél, míg le nem nyugszik, viselkedj vele úgy, mint ha ott sem lenne. Tudom, kevés lehet az idő, amit együtt tudtok tölteni, de akkor se foglalkozz vele, ha ő megy oda, csak ha te hívod. Menjetek el nagy sétákra, pórázas sétát is gyakoroljátok. Így azért tudsz tenni valamennyit, hogy helyreálljon a tekintély, de ha azt a rengeteg energiát, ami benne van nem tudja levezetni, akkor nehéz vele.
2012. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, valóban örülök neki, de hát ki nem örülne, mikor 2,5 hónapos korától én neveltem...

Na mindegy, amikor morgott az utcán rám, mert rászóltam, akkor megfogtam a nyakánál, és próbáltam lenyomni, vagy megfogni az orra felett. De nem hagyta, és rám morgott. Szerintem még oda is kapott volna, ha hagytam volna neki...


Igazából egy jó kis falkából való kizárás járna neki de azt anyukám nem tudja, én meg nem vagyok itthon.

2012. dec. 24. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg is van a bökkenő. Én is majd megőrültem a kutyáim után, mikor elmentünk 4 napra nyaralni nélkülük, pedig az nem két hét volt. De muszáj az embernek parancsolni magának, pont az ilyen helyzetek elkerülése végett.
2012. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:52

Egyszeri "kezelés" nem biztos, hogy eredményes is. A leszorítást, ha ezt alkalmazod, addig kell csinálni, amíg abba nem hagyja a morgást. Odakapásért én nem is írom le, mit kapna a kutyám, mert érzékeny lelkűek kiakadnának. Pedig nem verésről szólna.Az édesanyádnak sem szabad megengedni, hogy rámorogjon.

2012. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem, valójában addig kell csinálni, amíg teljesen meg nem adja magát a kutya, amíg úgy nem marad akkor is, ha elveszed róla a kezedet. Majd akkor kelhet fel, ha te odébbállsz, az győzelem, minden más esetben a leszorítás csak bohóckodás.
2012. dec. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!