Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez fajtiszta németjuhász kutya?

Ez fajtiszta németjuhász kutya?

Figyelt kérdés
[link] ÉS [link] MERT VENNÉK EGGYET DE NEM TUDOM HOGY FAJTISZTA-E :/

2012. dec. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
2 naponta futok a kutyáimmal 1,5 órát, és bicklizek is, pont azért kellene hogy ösztönözzön :/
2012. dec. 25. 00:06
 22/50 anonim ***** válasza:
A fizikai lefárasztás egy németjuhásznak édeskevés. Vele dolgozni kell. Nem két naponta, hanem minimum reggel és este.
2012. dec. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
2x 50m-es kertem van, ezen kivül a gyerekemmel és a foxximmal is ellenne, és míg kölyök gondolom nem kell egész nap hajszolni :/
2012. dec. 25. 08:58
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
És láttál már olyan kutyát, aki a kertben lefárasztja magát? Vagy épp önmagával apportozik, gyakorlolja a parancsokat? Mert én még nem....
2012. dec. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem érted: a munkakutyát dolgoztatni kell. Nem hajszolni, nem a kertben ellennie más kutyákkal, nem kizárólag futatni meg sétáltatni, hanem tanítani, dolgoztatni, kutyaiskolába járni, örző-védőzni, szellemileg lefárasztani, különben szétszedi a kertet és az idegeidet.
2012. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
eggyértelmű hogy tanítanám, azzal nem lenne gond :)
2012. dec. 25. 09:13
 27/50 anonim ***** válasza:
Ha egy munkakutya nem dolgozhat, nem fárasztják le szellemileg, darabokra fogja szedni a kertet és tömegesen jönnek elő a problémák a frusztráltsága miatt. Agresszív, félős lehet, nem fog kijönni a másik kutyával de még a gyerekkel sem, mert egyszerűen nem képes elviselni ha elhanyagolják. És neki az bizony már súlyos elhanyagolás, hogy kidobjátok a kertbe és kétnaponta egyszer megfuttatjátok. Mint írták, neki legalább napi 2, de inkább több séta és gyakorlás kell, kutyasuli, ezenfelül egyéb életmód programok, nyomkövetés, ÖV, állandó tanítás, stb. És kölyökként még igaz, hogy kevesebb foglalkozással is le lehet fárasztani, de nem marad kicsi. 6-7 hónaposan már közel akkora lesz a munkabírása, mint egy kifejlett nj-nak.
2012. dec. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
tudom de még 2 hónapos sincs, neki szerintem pár hónapnál nincs job elfoglalás mint a játszás :)
2012. dec. 25. 09:19
 29/50 anonim ***** válasza:
A nyomkövetés alapjait már 2-3 hónaposan el lehet kezdeni. A szimatkatlan baromira le tud fárasztani ösztönszinten egy kölyköt.
2012. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
az érdekelne arra hogy tanítsam az ebet?
2012. dec. 25. 09:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!