Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskót meg a macskát...

A tacskót meg a macskát hogyan lehet könnyen összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam akkor kell a mikor még a cicus kölyök és akkor a kutya nem fogja bántani és barátok lesznek :)
2012. dec. 25. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Menhelyen vannak kicsi és elnőtt macskák is, lehet róluk tudni, hogy kijönnek e kutyával.
2012. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem semmi különösebb összeszoktatás nem kell. Megszokják egymást. A kutyusunk ugye két hónaposan került hozzánk(palotapincsi) és a cicáink nem nagyon voltak "kutyabarátok" de már 3éve csak a kis pincsinket tűrik meg maguk mellett együtt alszanak, együtt esznek. Nagyon szeretik egymást, de a legjobb kapcsolata egy olyan cicával van, aki utána született és együtt nőttek fel (olyanok mint a testvérek).

Olyan mintha testőr lenne (a szomszéd macskája mindig hozzánk fial) a kicsiknek szinte az anyjuk pedig nem egy barátságos kutya(nem is öleb nagy kutya kis testben).

2012. dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Úgy, ahogy minden kutyát minden macskával: megtiltod a nemkívánatos viselkedést, üldözést, csesztetést, rondán nézést. Ha ezt nem teszed meg, akkor egy jó vadászösztönű tacskó simán kicsinálja neked a kölyökmacskát is, úgyhogy ne vedd félvállról a dolgot, nevelni kell, hogy tudja, hogyan kell viselkednie, nem gondolatolvasó, és főleg nem olvassa, hogy mit írkálnak emberek az interneten arról, hogy neki hogyan kéne viselkednie.
2012. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akumi hozzászólásához annyit hozzátennék, hogy az nem elég, ha csak bünteted a nemkívánatos cselekedetekért, de eleinte, amíg teljesen össze nem szoknak, rá kell erősíteni a megfelelő viselkedésekre is, ha nyit a macsek felé és elkezd vele kommunikálni. Vagyis eleinte csak akkor érintkezzenek, mikor jelen vagy.
2012. dec. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért nem írtam, mert azzal esetleg pont "vadíthatja" az ember a kutyát, ha elkezdi lelkesen dicsérni, beindul tőle a kutya és esetleg veszélyesen vehemens lesz, sokan arra már nem mernek vagy nem akarnak rátiltani. Na meg minek dicsérni, ha akarnak ismerkedni, úgyis fognak, ha meg nem, azon semmilyen dicséret nem segít. Alapvetően ők döntik el, hogy a békés együttélésen túl mennyire lesznek jó kapcsolatban, nem igazán függ ez az ember akaratától.
2012. dec. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De előfordulhat, hogy annyira befenyíti a tacsit a kérdező, hogy egyáltalán nem kezd el a cica felé kinyitni. Az egy dolog, hogy megtilt bármiféle agressziót a kutya részéről, de ettől még nem feltétlenül fognak összeszokni. És ha ismeri a kérdező a kutyája kommunikációját, úgy is a helyes időben, helyes viselkedésre fog ráerősíteni.

A másik lehetőség, hogy sajnos láttam már, hogy a gazda jelenlétében elkerüli a macskát/kutyát az eb, tiszteletben tartja a felállított szabályt, de ha a gazdi nincs ott, a szabály is borul. Az az ideális, ha a kutya nem csak eltűri a macskát többé-kevésbé, hanem hogy valóban el is fogadja, hogy már az is a "falka" része.

2012. dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket nem lehet így a neten át látni, hogy adott gazdának mit kell hangsúlyozni :)
2012. dec. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vadászkutya keverékem és huskym van, mindketten 'imádják' a macskákat. Szüleimnél lakunk, úgyhogy 2 macskával is gazdagodott a család, a napokban szoktatom őket. Most már odáig eljutottunk, hogy a jelenlétemben közömbös viselkedést mutatnak, de a husky még levadászná, ha nem lennék ott. Amit én csináltam az annyi, hogy felállítottam egy szabályt. Nem mehetnek a macska közelébe, eleinte olyan 2-3 méter volt a határ. Nem is fixálhatják, egyedül szagolni szabad felé. Ha ilyesmi volt, azonnal ment a rászólás, kizökkentés. Ezt nagyon sokszor, és minden egyes csúnya nézésnél meg kell csinálni. Először szájkosár és póráz volt rajtuk, majd csak póráz, aztán egyik sem. A lényeg a fokozatosság, és hogy minden nap csináld. Dícséret itt teljesen fölösleges, egyrészt mert ez egy szabály felállítása, ahogy írtam, azt pedig egyszerűen be kell tartania, nincs dícséret, de nem is tagadhatja meg, a másik ok pedig, hogy valószínűleg felspannolod, kizökkented a nyugodt állapotból. Sik sikert!
2012. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az igaz, hogy könnyebb ha a cicus kölyök, mert még valószínűleg nincs negatív élménye, de speciel az én macskáim fújtak a kutyára, menekülni akartak, ellenséges viselkedést mutattak. Mivel a macskát nem lehet letiltani, így a kutyáimat tiltottam, ha van tekintélyed a kutya előtt, tök mindegy, mit csinál a macska.
2012. dec. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt vadászkutyánál nincs garancia rá, hogy nem bántja a kölyökcicát. Az én kutyámnak nem számít, hogy kölyök vagy felnőtt macska, ha a közelébe kerülne, néhány másodperc alatt megfojtaná (több cicát mentettem már a szájából, akik a kutya zárt területére "behatoltak". Tehát óvatosan és nagy figyelemmel kezdd az összeszoktatást. A legegyszerűbb, ha mindketten kölykök...
2013. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!