Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadjak egy menhelyi...

Örökbe fogadjak egy menhelyi kutyust? Van már egy 8,5 éves kutyusom, aki a mindenem, és nem tudom hogyan fogadná az új jövevényt. Mindkettő kistestű szuka kutyus. Érvekre lennék kíváncsi, és saját tapasztalokra, hogyan lehet őket összeszoktatni.

Figyelt kérdés

A menhelyi kutyust már hónapok óta ismerem, mert önkénteskedem és segítettem rehabilitálni (bántalmazták, így nagyon félős volt...). Ma már egy játékos, eleven kutyus és az elmúlt időben nagyon erős kötődés alakult ki közöttünk. Egyre nehezebben hagyom ott a menhelyen... Kistestű keverék szuka, bár ugatós (de inkább jelző, nem agresszív), de ahogy a falkában látom ha nekimennek, egyből a hátára fekszik és megadja magát, szóval kerüli a konfliktust.

A saját kutyusom sokkal inkább domináns típus, macskákat pl. elkergeti, ha a kajája vagy a játékai közelébe mennek, a többi kutyával elvan, de annyira nem keresi a társaságukat, megszaglássza őket, de utána nem játszik velük, inkább velünk, emberekkel szeret játszani, nagyon emberközpontú kutyus. Van egy kinti nagytestű kutyánk, vele is gond nélkül el van.

Össze tudnám őket szoktatni?



2012. nov. 4. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha te vagy a falkavezér a kutyáid szemében, és az újat is első perctől neveled rendesen, akkor nem lesz gond, feltéve, hogy amúgy mindegyik rendelkezik az alapvető szociális készségekkel. Ha bármelyikkel bajok vannak, akkor lehet probléma, de ezt meg nem lehet előre megjósolni ennyi alapján.
2012. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A menhelyes kutyus nagyobb falkában van, kb. 10-15 kutya van egy kennelben, úgyhogy vele szerintem lesz gond. Annak ellenére, hogy nem foglalkoznak vele napi szinten velük mindig nagyon engedelmesen viselkedik. Persze sok embertől hallottam már, hogy sokszor másként viselkednek a menhelyen, mint otthoni környezetben. Inkább attól tartok, hogy a saját kutyusom nem lesz-e féltékeny rá...

Szerinted egyébként hol lenne jobb először találkozniuk? Egyből nálunk otthon, vagy inkább vigyem ki a sajátomat a menhelyre és ott a futtatóban?

2012. nov. 5. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen közös sétával indítsatok semleges területen, az a legjobb. De mondom, a kutyád nem lesz féltékeny, ha te vagy a falkavezér, és nem az ő tisztje eldönteni, hogy ki csatlakozik a falkához és ki nem. Esetleg azért lehet majd kicsit furi, ha többet foglalkozol az új kutyával (ebbe a folyamatos tiltás, helyreigazítás is beleszámít), de ettől még nem lesz bajuk egymással, maximum veled lesz fura a kutya, nekiáll direkt rosszalkodni, hogy őt is cseszd le, vagy ilyesmi :)
2012. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!