Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy vemhes tacskom, de...

Van egy vemhes tacskom, de nem biztos, h az de ha mégis akkor az a kérdésem hogy mikor fog szülni kb. február közepére várható? Csak azért kérdezem mivel h kistermetű ezért lehet h hamarabb szül (csak feltételezés).

Figyelt kérdés
És még bármi más tanácsokat szívesen elfogadok.(Normális válaszokat kérek !!!!!!! :))))) ill. miket kell biztositanom számára???

2012. dec. 25. 13:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem fogok senkivelsem kötözközdni a normális válaszoloknak köszönöm hogy szakitotak a válaszolásra időt a többiek pedig szégyeljék magukat.
2012. dec. 25. 16:31
 12/22 Tyler913 ***** válasza:
89%

Nehogymár a válaszolók szégyelljék magukat! Eszednél vagy? Mindenki kultúráltan válaszolt,és leírta,hogy nem jó ötlet megtartani a kölyköket. Nem csak azért,mert elég magas költségekkel számolhatsz (orvosi vizsgálatok,császározás,oltások,kölyöktáp,chipeztetés),

hanem mert életekkel játszol. Miért van szükség arra,hogy ez az alomnyi keverék megszülessen? Tényleg,komolyan és kulturáltan kérdezem. Tudsz erre adni egy,azaz egyetlen darab elfogadható és értelmes indokot?

2012. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyire nem akarod ivartalanítani, akkor legalább biztosíts mindent a kutyának. Mostantól a szoptatás végéig speciális vemhes szukának való tápot kell adnod neki és feltétlenül szerezz be egy elletőládát. A kölyköknek olyan 20-25 fokos szobahőmérsékletre van szükségük, vagyis csak lakásban lehetnek, és még emellett kell infralámpa, ami melegíti, szárítja őket és megakadályozza a kórokozók terjedését. Rendszeres állatorvosi vizsgálatokra lesz szükség. Eddig minimum úgy 30-40 ezernél tartunk.

Az ellésnél készenlétben kell állnia az orvosnak, ha már könnyen lehet, hogy nagytestű kantól vannak a kölykök. Mivel valószínű, hogy nem rendelési idő alatt fognak a kicsik világra jönni, hanem ügyeletben, a költségeknek a dupláját érdemes számolni. Ez úgy 50-100 e között mozoghat, de mehet feljebb is persze. A kölykök 3 hetes koruktól ehetnek megfelelő puppy tápot. Ha a szuka nem gondozza őket, akkor tápszert is kell szerezni, ami bizony egy kisebb vagyon.

Legalább az első 3-4 hétben nincs se munka, se szórakozás, a nap 24 órájában melletted a helyük, erre fel kell készülnöd. A kölyköknek 2 hetente féregtelenítés kell, 2 oltást neked kell beadatnod nekik, illetve chipet is neked kell beültettetned, ahogy azt a törvény elő is írja (csak chipes kutyát lehet eladni, elajándékozni, örökbe adni). Ezek egy kölyökre úgy 15-25 e-be kerülnek.

Mivel jelenleg semmilyen kutyának nem lehet gazdát keresni, azért könnyen lehet, hogy jó néhány a nyakadon marad. Keverék kutyáért nem illik pénzt elkérni! Nem is fizetne senki. Menhelyen, gyepin ezerszám vannak pont ugyan olyan kutyák, mint amilyeneket te fogsz lehozni, ők sem kellenek senkinek.

Amelyik kölöknek sikerül is gazdát találnod, annak élete végéig nyomon kell követned az életét, figyelned kell, hogy biztos megfelelő helyre került-e, megfelelően foglalkoznak-e vele. Ha menhelyre, gyepire, utcára kerülnek, az bizony a te felelősséged lesz első sorban. Azt még megjósolom, hogy a szukát nagyon le fogja gyengíteni az egész vemhesség, ellés, szoptatás. Átlagosan 2-3 évvel kevesebb ideig élnek azon kutyák, amelyeknek egyszer is elleniük kellett. Sajnos arra is van esély, nem is kicsi, hogy nem fogja túlélni, mert kistestű kutya, szinte biztos, hogy nála jóval nagyobb kantól vannak a kölykök. Ha ezen felül 2 évesnél fiatalabb, illetve ha 6-7 évesnél idősebb a szuka az életben maradásának esélye sokszor kevesebb lesz. A tacsiknak -főleg az agyon szaporítottaknak- így is hihetetlenül gyenge a hátuk.


Pénzben is, időben is és a kutyád miatt is ezerszer jobban megérné, ha ivartalaníttatnád. Már ha fontos egyáltalán a kutyád.

2012. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nekünk már több ezerszer született kutyánk. Már több kutyánk volt. Soha nem költöttünk semmit és mégis mindegyik kutya egézséges volt.
2012. dec. 25. 22:36
 15/22 Tyler913 ***** válasza:
100%

Gratulálok,hogy ennyi feleslegesen megszülető almot hoztatok létre,büszkék lehettek,tényleg. De még mindig nem árultad el: mi értelme az egésznek? Minek a hajcihő? Nem lenne egyszerűbb ivartalaníttatni? Hm?


ui: régen még nem volt kötelező chippel ellátni a kutyákat. Ma már igen. Ha nem tétetsz a kölykökbe chipet,és úgy adod tovább őket,súlyos összegekre büntethetnek. Ismét megkérdem: megéri?

2012. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Figyi máshol okoskodhatsz csak könyörgöm NE ITT. Ívartalanitanám ha lenne pénzem nem én rendeztem hogy megcsinálja az egyik kutyám a másikat mivel nem csak az ennyémek hanem a családé nem én zártam egy helyre őket egy kennelbe hanem az apukám találta ki h. ne ugasson a ház mellett annyit amikor délelőtt hajnali 1:45-ös felkelés után aludni szeretne. Szóval arról nem is beszélve h szòlj ha lesz pénzed nekem ivartalanitasra csak nyugodtan.
2012. dec. 25. 23:56
 17/22 Tyler913 ***** válasza:
100%

Állj. A nehéz családi körülmények és a tudatlanság abszolút nem menti fel a kiccsaládot, ugyanis senki sem fogott pisztolyt a fejetekhez,hogy tessék kutyát tartani,ráadaásul rögtön többet is,persze különneműeket. Ráadásul nem odafigyelve a tüzelési időszakra. Ha bevállaltátok a kutyát,akkor szembe kell nézni azzal,hogy ez költségekkel jár. Az ivartalanítás olcsóbb,mintha császározni kéne (ami simán előfordulhat),ugye tudod? De még ha nem nem is oltatjátok és chipeztetitek a kölyköket (amiért lfsz a seggetekbe,egyenként és külön külön),akkor is etetni kell őket. Tehát ha bevállaljátok a kölyköket,az mindenképp plusz költség.


Szóval ideje lenne megérteni,hogy a kutyázás ígyis-úgyis pénz. Ha most nem ivartalaníttattok,legközelebb megint hasas lesz a kutya. Minden évben két alomnyi keveréket hova passzoltok el?


De hogy ne a levegőbe beszéljek:

Egy ilyen kistestű kutya ivartalanítása kijön max 15 ropiból. A császármetszés jóval 2O fölött. Ha meg csak a kölykök kajájával számolunk,az is több ezer ft/kutya még akkor is,ha mindet elpasszoljátok 2 hónapon belül. Szóval a nehéz anyagi helyzet nem érv.

2012. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Figyelj én nem veszekedni és a te kioktatásod miatt irtam kérdést az oldalra.
2012. dec. 26. 10:00
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzetek egy sz@ros ivartalanításra akkor minek a kutya? főleg még ha rendesen nevelni sem tudjátok ? . Amúgy elképzelhető, hogy bele hal a szuka is meg a kölykei is ha nagyobb a szukánál a kan vagy csak császárral fog tudni szülni ami elég drága dolog (és állítólag nincs pénzetek). De nyilván 45- kölyköt évente oltatni, chipeltetni (mert ugye törvényt sértesz,ha ezeket nem teszed meg) mint egyszer kifizetni 20 ezret
2012. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom hogy azonnal ivartalaníttasd, mert az sem biztos, hogy ki bírja hordani a kölyköket.

Én így jártam, szerencsére időben elmentünk vele dokihoz, de már nem biztos, hogy sokáig bírták volna....

2012. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!