Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak milyen...

Kezdő kutyatartónak milyen kis termetű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Lakásban tartáshoz, úgy, hogy délelőtt nincs itthon senki. Csivava kizárt.

2012. aug. 6. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Menhelyi kistestű keveréket de semmiképp sem kölyköt csak felnőttet.
2012. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
31%

Én nagy kutyát ajánlok mert a kisebb kutyák ingerlékenyebbek mint a nagyok és ha egy tapasztalatlan gazda kiskutyát vezs akkor az esz a vége hogy:

- ne fogad szót

- idegesíti a nagykutyát vicsorgással az pedig 100. alkalommal kiakad és meg is ölheti.

- KISKUTYÁT CSAKIS TAPASZTALT GAZDÁKNAK MERT AZTÁN AZ LESZ BELŐLE HOGY NEM NEVELED MEG JÓL (mert kiskutyáknál nehezebb) ÉS NEM FOGAD SZÓT SŐT NEM IS OLYAN INTELIGENS MINT A NAGY.

- és a felnőtt menyhelyről hozott biztos jó kutya

2012. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ill. még jó lehet nektek a mopsz vagy a mopsz keverék.
2012. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mármint Pálfi Margithoz vonatkozóan csatlakoztam. Szerintem meg pont, hogy a nagytestű kutyák nem jók kezdőknek, méghozzá azért, mert kistestű kutyákat könnyebb felnőtten korrigálni, míg a nagy termetű ebeknél, ha valamit nagyon elszúrsz kölyökként, utána borzasztó nehéz felnőtten helyrerakni. Azzal vitatkoznék, hogy a kicsit butábbak, mint a nagyok. De tény, hogy utóbbiak sokkal nyugisabbak. Kutyaiskola 3 hónapos kortól a megoldás mindkét problémára. Aki nem tud elhelyezni/etetni egy nagy kutyát, az tartson kicsit.
2012. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kezdő kutyatartónak én felnőtt, jó természetű kutyust szoktam javasolni, a fajtája mindegy. Őket már nehezebb elrontani, meg látni, hogy milyen tulajdonságai vannak. A kölyök még lutri, bármi lehet belőle.
2012. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menhelyen keress kistestű kutyust. Ott már ismerik a természetüket, tudnak tanácsot adni, tudják, hol lenne a legjobb a kutyának. Ott tuti olyat adnak majd, aki lakásban jól fogja érezni magát. Egy felnőtt kutyával sokkal kevesebb már a macera, szóval ne kölyköt.
2012. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A nagytestű kutyában nem vagyok biztos, elég kicsi a lakásunk és nincs kertje. De akkor majd mindenképpen felnőzz kutyával próbálkozok, van a környéken egy menhely, az jó lesz.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!:)

2012. aug. 6. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljes hülyeség, hogy a kistestű kutyák nem jók ketdőnek. Azért van sok rossz, neveletlen kicsi kutya, mert a gazdáik idióták. Gyerekként kezelik az állatot. Kicsi, és nagytestűek között is vannak kezdőknek megfelelők.

Kérdező: Mennyi időt tudnál naponta a mozgatására szánni?

Kicsik közül első kutyának tökéletes lehet egy bolognese, havanese, tibeti spániel, cavalier king charles spániel, tibeti terrier, uszkár, mopsz is.

2012. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: mopszban gondolkodom, de a menhelyi kutyusok is előnyben vannak, a rá fordított időről pedig... Reggelente korán ki tudnám vinni sétálni, mivel elég korán kelő vagyok, és szinte az egész délutánomat, meg még pluszban a hétvégéket meg a szüneteket. Tudom, valamikor tanulnom is kell, de eddig is megoldottam a patkányom mellett.:)
2012. aug. 6. 18:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajrá, ilyen feltételek mellett, bármelyik fajta jó lehet amit írtam. És mivel első kutya, bármilyen fajta is lesz, azért jó ha el tudtok menni kutyasuliba. Nagyon sokat fogsz tanulni a kutyákról, a viselkedésükről, megtanulod megbüntetni és jutalmazni is. Rendesen lesz szocializálva, tapasztalt kutyás mellett, és a kapcsolatotok is szorosabb lesz. Mindenképpen csak ajánlani tudom :)
2012. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!