Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki tartók segítségét...

Yorki tartók segítségét kérem, aggódhatok?

Figyelt kérdés

3 hete voltam yorki nézőben, apukám egyik ismerősének vannak állítása szerint fajtiszta yorkijai amit én kétlek de mindegy, és meg lett beszélve hogy ha megszületnek a kis yorkik akkor egyet nekünk ad (vagyis elcseréljük egy drága madárra mert madarakat tenyészt a hapsi).

A helyzet az hogy ahogy én láttam nem 100%osan fajtatiszták a kutyus ami terhes vagy csak nagyon csapzott volt a szőre mert udvaron vannak tartva, a nem fajtatiszta kutyusok jobban hajlamosak a betegségek elkapására?

Nekem nem kiállításra kell a kutyus hanem kis kedvencnek és nem akarom szaporítani, csak félek hogy beteges lesz.


Légyszi hagyjatok a bunkó válaszokkal!


2009. aug. 24. 16:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
nincs törzskönyvük a szülőknek ezért IS gyanús nekem ez a fajtatisztaság
2009. aug. 24. 16:15
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát alapból a keverékek ellenállóbbak. Viszont a szaporított, bizonytalan felmenőktől származó "fajtatiszták" betegesebbek lehetnek mivel nem szűrik őket.
2009. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

A keverékek szívósabbak,elennálóbbak a betegségekkel szemben.

Attól hogy nem olyan mint egy yorkie,még lehet hogy yorkie,csak sajna mivel az ismerősötök is szaporítótól vette,ezért jó kis típustalan yorkie.

Szerintem jobban jársz,ha megtartod a drága madarat,vagy add el,és ha még teszel hozzá lehet egy normális yorkied.

2009. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Én nem mennék bele ilyen üzletbe, szinte biztos, hogy rosszul jártok a kölyökkel.
2009. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igazából 30at kér a kutyusért és a madarat apukám 15ért vette tehát jobban járnánk ja és már vagy 2 éve megvan a madár de még senki sem akarta elvinni mert 30ért adnánk és még a 2000ft-s papagájra is azt mondják h ilyen drága?! meg nekem tényleg csak hobbi szinten kellene, nagyon szeretnék egy kis termetű kutyust és a yorkikat is nagyon csípem. :)
2009. aug. 24. 16:33
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nekem megtetszik a kutyus,tökmindegy hogy van e törzskönyve.Őmagáért szeretném.De látom hiába hobbinak kéne neked,azért csak fontos..nem szeretnék az ebed lenni..
2009. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen hülye dumát hogy nem szeretnél az ebe lenni.

Örülni kéne hogy vannak még ilyen emberek mint a kérdező.

Kinek lesz az jó,ha beteg lesz a kutya? Ha mondjuk 1 évesen el kell altatni?

És mellesleg az ilyen emberek miatt mint Te élnek meg a szaporítók.

Na mindegy,a lényeg: szerintem ne vegyél tőle kutyát,akkor inkább néz körül menhelyen ott is van regeteg kistestű kutya. Még az is lehet yorkit vagy yorki keveréket is találsz.

Sok szerensét a későbbiekben,akárhogy is döntesz.


UI: Mik ezek a lepontozások? :D :D

2009. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Menhelyen??az mitől jobb?akkor nem lesz beteg a kutya??ez biztos??a kérdező yorkit akart,de meg itt javaslod a yorki keveréket!értelmezed a saját irásodat??
2009. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Értelmezem a saját írásom igen.

De minek hozzon el mégegy szaporított kis görcsöt,amikor a menhelyen is találhat olyat,ha olyat szeretne,és azzal még jót is tesz.

2009. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Hát azért csak volt ebben is bunkó válasz:-). Figyu,ha yorkyt szeretnél,akkor hozzá értőt kérj meg,h menjen el veled,és segitsen,h tényleg az-e?Én tenyésztőtől vettem a második yorkymat,és hát nekem sem tetszett az anyuka.Udvaron voltak,látszott,h nem szoba kutyus volt,de fajta tiszta.Na szóval sztem kérj segitséget,vagy tényleg keress máshol.
2009. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!