Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz megint kiskutya...

Mikor lesz megint kiskutya "invázió"? :D

Figyelt kérdés
Úgy értem mikor ellenek a szukák mikor már ellehet hozni a piciket.

2012. dec. 26. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem igazán van, gyakorlatilag mindegyik évszakban ugyanannyi kölyök születik. Inkább válassz ki egy jó tenyésztőt és ne hirtelen felindulásból vegyél kutyát, hanem addig gondold át alaposan, amíg megszületik a kinézett alom.
2012. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen fellángolás. Régóta akarok Berni pásztort és most, hogy dolgozok jól felszedtem magam pénzzel és most már úgy érzem van elég pénzem erőm, ( ha véletlen elrántana :D ) foglalkozni vele. :) Na meg ameddig pici voltam nem engedték meg anyámék a nagytestű kutyusokat. Most már felnőttem pénz biztosítva a kutyusnak. :)
2012. dec. 26. 16:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, hogy van pénzed! Úgy minimum 70-80e-et számolj a kis bernire, illetve még legalább 10e-et csak egyhavi ellátására. Remélem ezt is alaposan végig gondoltad. Vagy fajtamentőktől kihozhatsz egyet.
2012. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha ilyen jól megszedted magad, és ennyire vágysz egy Bernire, akkor mindenképp tenyésztőtől vegyél. A szaporított kutyák nagy része nem is fajtatiszta, csak hasonló jellegű kutyák, és mivel nem szűrik genetikai betegségekre, sokfajta betegséget hordozhatnak. A tenyésztőknél viszont a fajta nemesítése a cél, nem pedig a pénztárca vastagságának a növelése, és a felelőtlen kutyagyártás.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__652103-melyik.. itt írtak pár magyar tenyésztőt.

Másrészt ez a "kiskutya invázió" elég ocsmány fogalmazás. Tenyésztő tudatosan, jól megszervezve hozat le egy almot, és nem minden alkalommal, amikor a szuka tüzel. Ha meg szereted a kutyákat, képzelheted hány kiskutya születik az emberek felelőtlenségéből, legfőképp keverék kutyák, amiket később bevágnak a sintértelepre, és némelyikük az istennek se kell, és vagy elaltatják vagy a rácsok mögött éli le a nyomorult életét. Vagyis ha kiválasztasz egy kant vagy egy szukát tenyésztőtől, és nem akarod tovább tenyészteni, érdemes ivartalanítani is az állatot.

2012. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Képzeljétek a közeli menhelybe van/volt 2 berni kölyök. De hiába próbáltam felvenni velük a kapcsolatot nem érem el őket. Meg december 22.-ei Biztosan rákaptak az összes kutyusra MIND FAJTISZTA. Elég sokan írtak.


100ezret simán tudok költeni a kutyusra de még ígyis gyűjtök mert majd így Június fele szeretnék vagy majd ahogy lesznek! Közelben van egy nagyon jó kennel is. Szűrt szülök, díjnyertesek..stb. :)


Már több mint egy éve dolgozok és mivel itthon élek talán ha szüleim 30ezret kértek kölcsönbe de mondtam nekik nem kell vissza fizetni van nekem így is. :) Nagyon elhatároztam magam Berni pásztor téren. :) Igazság szerint mikor megkezdtem a munkát már akkor ez volt tervbe, hogy gyűjteni sok pénzt ha netán megbetegedne vagy valami lenne akkor egyből ott lenne a félre tett pénzem. :)

2012. dec. 26. 18:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva lesz meg félig benti kutyus! :) Van egy 3 éves menhelyi kutyusom őt kiskorában fogadtam örökbe! :) Ha költözök majd a saját házamba nagy telek van. És Azon gondolkoztam, hogy én is csinálok menhelyet, hogy minél több kutyus VÉDVE legyen!!! :) Ez is tervben van.Remélem sikerül megvalósítanom :) :)
2012. dec. 26. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező felelőségteljes gazdi vagy,nagyon tetszik amit leirtál.Menhelyet ünnepekor,nem lehet elérni nincs forgalom náluk. Menhely jó ötlet,csak többe kerül mint tenyésztés és 1 kutya.
2012. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bár több ilyen ember lenne. :) Hajrá!


Viszont a menhelyet csak nagyon jó idegzetű embereknek ajánlom, rengeteg szörnyű dolgot látni ott és egy vagyonba kerül a fenntartása az orvosi kezelésekkel, etetésekkel, munkások díjával, stb.

2012. dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sokba kerül. Ezért ameddig otthon tartozkodom gyűjtök :)


Hogy megalapíthassak egy menhelyet és ne kelljen adó 1%-ot se kérnem, hogy támogassanak :) Régóta vágyok erre is már mindent elolvastam mi kell hozzá stb. :) A telek megfelelő 30-40 kutya számára jó nagy helyekkel ellátva :)

2012. dec. 26. 19:04
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó idegzetem van.. Bár Anita is elszokta sírni magát de ettől függetlenül jobb nekik meleg helyen mint kint az utcán kóborolva. Mindent megteszek értük. :) Remélhetőleg 4-5 év és minden meg lesz! Engedély..felépíteni a kutyusok számára a megfelelő helyet minden :)
2012. dec. 26. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!