Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bishon havanese vagy yorki?

Kertészné:-) kérdése:

Bishon havanese vagy yorki?

Figyelt kérdés
Szeretnék tapasztalatokat olvasni mind a két fajtáról!! úgy tudom a havanese kevésbé makacs kutya mint a yorki persze nevelés kérdése és a kutya személyiségétől is függ!! De jó lenne pro kontra vélemény!!

2012. dec. 26. 19:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Én yorkis vagyok, a másik fajtát kevésbé ismerem. A yorki igazi is bohém jószág, tündéri és nevelhető. Nagyon jól válaszd meg hogy tenyésztőtől vagy szaporítótól vásárolsz, minit, extra minit végképp ne vegyél, mert agyon vannak szaporítva és rengeteg betegségre érzékenyek, nekem a nyáron pusztult el, nem tudta az orvos megmenteni. Inkább adj érte több pénzt, de igazi tenyésztőtől normál méretűt vásárolj.
2012. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ha yorki lenne akkor úgy ,hogy barátnőmnek mini fiú kutyusa van tenyésztőtől vásásrolt párom ismerősénék normál lány! és ha ők összejönnének és lennének kiskutyák akkor így! Havaneseről most olvastam gondoltam itt is megérdeklődöm :-) kiváncsi lennék erre a fajtára is akinek van!! köszi előre is!!
2012. dec. 26. 20:11
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Na, bravó!! Épp most írtak róla, hogy SZAPORÍTOTT YORKIET NE VEGYÉL......
2012. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy tenyésztőtől vásárolt és szaporított yorkiknak is lehet ilyen olyan betegsége!! Szerintem mind két esetben "ki lehet fogni" jót is rosszat is! Erről is írhatok, kiváncsi vagyok!
2012. dec. 26. 20:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, csak nem mindegy hogy a tenyésztőtől vett kutyának 5%, a szaporítótól vettnek meg mondjuk 95% az esélye hogy lesz valami betegsége. Nem unalomból fizetik ki a tenyésztők az orvosi vizsgálatokat és a szűréseket...
2012. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Konkrét válaszokat kérek!! Konkrét tapasztalatokat!! köszönöm :-)
2012. dec. 26. 22:09
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Miért kell mindenkinek divat kutya? Mi a jó abban, hogy bármikor lemész az utcára ugyanolyan kutyák jönnek szembe mint amilyen a tiéd? Nem lenne jó érzés az, ha a kutyusod különleges lenne és nem tucat?Nincs az embereknek egy kis fantáziája? Látja, hogy mindenkinek olyan van, de jóó, nekem is ilyen kell...:/
2012. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem azért kell a törzskönyv ahhoz a kib@szott kutyához h mehess vele kiállításra, hanem h legyen GARANCIÁD a kutyára. Nem értem, komolyan nem értem. Az emberek képesek 2-300ezret költeni egy tv-re, ami 2 év múlva már elavul, de egy kutyára, ami 10 évig legalább mellettük lesz, arra sajnálnak 80-90ezret....Ép ésszel fel nem bírom fogni....


Vesznek valami genetikai hulladékot (és mielőtt nekem támadna valaki, full keverék kutyám van), és kiakadnak, h több 100ezer az, h életben maradjon, mert légcsőszűkületes, mert patellás, mert kicsi a szíve, mert fejletlen a tüdeje, mert minden baja van.....

2012. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem divatkutya kell egyszerűen tetszenek! De nem értem miért kell "különlegesnek"lennie..és számodra mi a különleges kutyafajta?! Ha egy kóbor eb jönne velem szembe aki velem akar jönni akkor befogadnám.
2012. dec. 27. 17:24
 10/16 anonim ***** válasza:

A havanese persze, kevésbé makacs mint a yorki (hiszen a yorki terrier), de ő is az. Mind a kettőnél nevelés kérdése. Kutyakozmetikus tanuló vagyok (most fogok végezni), elég sok átment a kezeim közt mind a két fajtából.

Fontos mind a két kutyánál, hogy folyamatosan legyenek kozmetikázva. Rengeteg odafigyelést és nevelést igényelnek.

Fontos: Nevelni, Nevelni, Nevelni, különben gondok lesznek.

Havenesezel könnyebb, de nem sokkal. Inkább az fog dönteni valószínűleg, hogy melyik kutyuba szeretsz bele.

Mindenképp jó minőségű táppal kell etetni ( nem pedigree, chappi, friskies, darling és hasonló) folyamatosan fésülni kell a szőrüket (heti 1szer).

Ha van bármi kérdésed szívesen segítek, írj nyugodtan üzit.:)

2012. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!