Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet arra megtanitaní a...

Hogy lehet arra megtanitaní a kutyámat hogy üljön le az út szélén?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először azt tanítsd meg neki, hogy egyáltalán leüljön. Pl. mondd neki, hogy "ül" és nyomd le a fenekét. Ezt el kell ismételned párszor, a lényeg, hogy adj neki minden egyes alkalom utána jutalomfalatkát és dicsérd meg.

A másik variáció, hogy a jutalomfalatkát mutatod neki és elhúzod a kezed a feje fölött, hogy már majdnem kitekeredik a nyaka, és ahhoz, hogy lássa, kénytelen leülni. Most ez így leírva lehet, hogy hülyén hangzik....


Szóval amikor megy, hogy simán leül, mindig, amikor út széléhez értek mondod neki, hogy "ül", és megjutalmazod. Kis gyakorlás után magától is rá fog jönni, hogy ezt mindig így kell csinálni. A mi kutyánk így tanulta meg.

2009. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámba berögződött, h. ha megállok, akkor ő leül, ha leguggolok, akkor lefekszik, ez kb 2-3 hónap gyakorlást igényelt.
2009. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ami fontos még, hogy valamihez kösse. ahol lakom itt van sok kutya sétáltatva és sok gazdival beszéltem. volt egy nagyon okos blöki, ő az oszlophoz kötötte. meglátta tudta hogy nem mehet át mert úttest lesz,hanem leült és bevárta gazdit:) hajrá!
2009. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nehogy lenyomd a fenekét!!!!!!!!!!!

Úgy tanítsd meg hogy először otthon és úgy hogy te állsz nem gugolsz előtte és a kezedben van egy jutalomfalat és ahogy áll előtted és nézi a kajáját elkezded a feje fölött a háta felé lassan a jutifalit vinni és mond hogy ül és ahogy ezt csinálod magától fog leülni, és ezt sokszor kell megcsinálnod, ha anélkül megcsinálja hogy a feje fölé kéne vinned dicsérd meg és add oda neki a jutifalit. Aztán már anélkül is lefog ülni:)

Mi is így tanitottuk a 9 hetes kutyánknak és már tudja az ül szót:) Sok sikert és türelmet.

2009. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lényeg nem abban van, hogy a kutya le tud lni parancsra a járda szélén, hanem h bármikor bármilyen körülmények között utasítás NÉLKÜL tegye ezt - és lehetőleg ne csak olyan helyeken ahol nap mint nap megfordul.


Ha leült/leültetted a járda szélén, akkor lépj ki tőle (először csak) egy lépést majd vissza (esteleg megismételheted) - a lényeg h a kutya helybenmaradjon. Ne ahhoz kösse h elindulhat, h te lelépsz a járdáról. A távolságot pórázhosszra növeld. Én ezek után póráz nélkül sétáltam vele. Eleinte a járdához közelítve mindig kapott egy megerősítő parancsot arra vonatkozóan h leüljön. Majd én elindultam, ő ült nyugisan. Majd végül áthívtam. Kb ennyi. Nem egy ördöngősség.


Ha az alapszabályokat betartod:

- MINDEN egyes kiemelt szegélynél üljön le (akkor is, ha ezáltal pl. nem értek át a zöldön... ;o)) Következetesen!!!

- csak a te parancsodra léphet le/mehet át - és nem akkor amikor te lelépsz


Ennyi. Sok sikert/

2009. aug. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
miért akarod hogy leüljön az út szélén? nekem hirtelen az ugrott be hogy kiakarod dobni és nem akarod hogy kövessen!! remélem rossszul gondolom! :D
2009. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

22:44

Nagyon rosszul gondolod:)

Minden este járok sétálni vele és nemakarom pórázon vinni:)

2009. aug. 30. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!