Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani...

Hogyan tudom megtanítani kutyámnak a "marad" parancsot?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy elvileg úgy kéne, hogy leültetem, mondom hogy marad, eltávolodok egy kicsit, visszamegyek, megdicsértem... Viszont egy lépést sem tudok eltávolodni, mert a kutyus rögtön követ. Szerintetek hogy taníthatnám meg neki?
2012. dec. 27. 12:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak szerettem volna megköszönni a tanácsokat, sikerült megtanulnunk a maradot. :) Persze még gyakorolni kell, mert ha túl távol, túl sokáig megyek el, utánam jön. De már érti hogy mit akarok, szóval már csak gyakorolnia kell egy kis önfegyelmet. :)

2013. jan. 3. 11:13
 12/13 anonim ***** válasza:
ha ott marad, akkor mindig lépj vissza hozzá, és annélkül, hogy elmozdulna, jutalmazd le, és ismét távolodj.
2013. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
na az nagyon jó, jól haladtok! az én kutyám úgy ott marad, hogy ki tudok sétálni a futtatóról, bezárom a kaput, és még akkor is csak ott ül és néz szegénykém, hogy hova megyek, de meg sem mozdul. Úgy megsajnálom ilyenkor, és gyorsan visszamegyek, és behívom, aztán jön a nagy örömködés.
2013. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!