Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A palotapincsink 13 éves...

A palotapincsink 13 éves muszáj a csipet beültetni mert most nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. dec. 27. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Elmúlt 4 hónapos. Igen. Akkor kötelező. Ha most nem, akkor a januári fizetéssel....
2012. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak az emberek OLVASNI?

Minden 4 hónapot betöltött kutyának KÖTELEZŐ a chip.

2012. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most? És az elmúlt hónapokban sem volt? És ha megbetegedne, lenne pénz a kezelésére?
2012. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4 egész hónap állt rendelkezésedre, hogy összeszedd a pénzt.
2012. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha rákeresel a chipre (lehetőleg ch-val) akkor kb. 500ilyen kédèst fogsz talàlni.

Nem tudom miért akat mindenki kibújni ez alól mikor egyszerűen megmondták, hogy kötelező. Ès nem csak ebben a hónapban lehetett berakatni a kutyába neked 13éved volt arra, hogy ezt megtedd.

2012. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már, ez az a törvény amit kevesen tartanak be. Létminimumból, segélyből erre nem telik. Tanyasi emberek, romák,segélyből élők,szóval fél ország nem fogja betartani.

Milyen büntetés lesz, aki nem ülteti, be? Pár napra közmunkára ítélik? Hát simán ledolgozom mint hogy fizessek.

2012. dec. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"4 egész hónap állt rendelkezésedre, hogy összeszedd a pénzt."

15 év a lakáshitelre, hogy összeszedjem. Ez nem így működik, hogy szedd össze a pénzt, mert a kamatokat felemelik, törvényeket hoznak, hogy fizess, fizess, fizess.

Lesz macska adó is, vagy biciklire rendszám amit tanfolyam után kapunk meg a biztonságos közlekedés érdekében?

Ha van út adó, akkor járda adó is lesz? Röhej a köbön. Egyetértek, ha fél ország nem tartaná be akkor nem lenne következménye, csak arrébb tologatnák a határidőket, hogy még van két hónapod... Aztán el lenne felejtve. Fél országgal nem mernek nekimenni a politikusok, de pár embernek igen.

2012. dec. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7:33-as! Oké h ledolgozod a közmunkát, csak mikor elkobozzák a kutyádat (mert bizony az is benne van a büntetési sorrendben) akkor nem fogsz röhögni....
2012. dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Többször felmerül, hogy igen, és akinek nincs pénze...?


Nekem egy nagytestű, jó étvágyú kutyám van... akkoriban vettem magamhoz, amikor még jól ment... eltelt pár év, jött a válság, ott tartok, hogy két hitelemet is felmondták, már a közjegyzői meghagyást is megkaptuk az egyik helyről, és fogalmam sincs, hogy mászunk ki belőle... de ebbe nem merülnék bele, nem ez a téma, csak érzékeltetném, ha valaki tudja, anyagilag milyen nyakig lenni a malajban, hát akkor én tudom...


És mégis tetettem a kutyámba chipet... hogy miért?


1. Nem sok örömöm maradt az életben. Ha őt is elveszíteném, azt nem bírnám ki... (akár elkoboznák, vagy azért, mert így nem oltathatnám be...)


2. Amikor magamhoz vettem, felelősséget vállaltam érte. Most nem megy jól... belegondolni sem merek, mi lesz, ha beteg lesz... valószínűleg megyek egyezkedni a dokival, de remélem, ilyesmire nem kerül sor...

Igaz, most már nem sült farháton, meg prémium tápon él, olcsóbban kell megoldjam. De az életem része... emiatt nem fogom menhelyre beadni, neadj isten megölni...


3. A chip 4 ezerbe került... ha megbüntetnek, akár több 10 ezres tétel is lehet. A 4 még mindig kevesebb..


4. A drágám időnként szökik... és volt, hogy nem talált haza. Így éjszakára tetszik, nem tetszik, zárva van... hiába a sima kerítés, a 2 és fél méteres kerítésen keresztül mászik...

Eddig kétszer hozták haza, pár órán belül a nyakában lévő biléta alapján. De mostanában azt is leszedi... a chipet nem tudja kiszedni :).

2012. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!